پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

خط تولید شرکت تکین مجدداً راه اندازی شد/موافقت مدیر این شرکت با بازگشت کارگران معترض+گزارش تصویری از خط تولید

به گزارش دزمهراب در یک ماه اخیر تعدادی از کارکنان بخش تولید کارخانه کشت و صنعت دز دشت دزفول(تکین) به علت تاخیر در پرداخت مطالبات خود چند بار در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع زدند.

به گفته آنان شرکت مذکور حقوق سه ماهه کارکنان را پرداخت نکرده ضمن اینکه از سال ۱۳۹۰ پرداخت حقوق کارگران این شرکت با مشکل مواجه شده و کارگران مذکور برای گذران زندگی خانواده خود با مشکل مواجه شده اند.

IMG_0872

علی ثابت مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دزدشت(تکین) روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح وضعیت این شرکت که تولید کننده فرآورده های گوشتی و کنسرو است پرداخت و افزود: در پی تغییر و تحول صورت گرفته در یکسال اخیر در این شرکت و تفاهم نامه  منعقده با یکى از عوامل موثر جریان و  فرقه انحرافى مبنی بر فروش این کارخانه به خریدار جدید ، به دلیل عمل نکردن خریدار به تعهدات خود پرداخت حقوق و برخی مطالبات کارکنان  با تاخیر مواجه شد.

وی با انتقاد از آنچه که آنرا تحریک کارگران این شرکت از سوی جریان  و فرقه انحرافى نامید ، اظهار داشت: تعدادی از کارگران بخش تولید این شرکت تحت تاثیر این جریان برای دریافت مطالبات خود دست از کار کشیده و روند تولید در این شرکت را مختل کردند و باعث خسارات مادى ومعنوى به شرکت شدند .

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دزدشت(تکین) با بیان اینکه تولید در این شرکت متوقف نشده و متناسب با نیاز بازار تولید فرآورده های گوشتی در آن ادامه دارد افزود:با تصمیم اتخاذ شده ۳۶ کارگر زحمتکش در بخش تولید می توانند به سر کار خود بازگردند مشروط بر اینکه متعهد شوند از این پس در روند کارى شرکت اختلال ایجاد نکنند و زیان وارده را جبران نمایند ضمن اینکه چند نفری که به نوعی مرتکب تخلف شده اند نیز تا روشن شدن وضعیت آنان مرخصی  بدون حقوق برایشان منظور می شود.

ثابت اظهار کرد: از کارکنان شاغل در بخش های مختلف این شرکت تولید فرآورده های غذایی انتظار می رود با توجه به مشکلات ناشی از رکود حاکم بر بازار ، شرایط را درک کرده و با مدیریت شرکت همکاری کنند تا ضمن افزایش تولید مطالبات معوقه آنان نیز بتدریج پرداخت شود.

وی با اشاره به صادرات محصولات این شرکت به کشورهای اروپایی و آمریکا افزود: یکی از علل بروز مشکل برای این شرکت ناشی از تحریم بوده به طوریکه موانع ایجاد شده سد راه صادرات محصولات این شرکت به کشورهای اروپایی و آمریکا ۲۴۰ میلیارد ریال به آن ضرر زد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دزدشت(تکین) سود بانکی بالا را از دیگر مشکلات بخش تولید برشمرد و گفت: بانک ها با سود نجومی و جریمه های سنگین بخش تولید را با مشکل جدی مواجه کرده اند به طوریکه یکی از بانک ها در ازای پرداخت ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به این شرکت رقمی معادل ۴۷ میلیارد ریال مطالبه کرده است که با توجه به رکود حاکم بر بازار پرداخت این میزان سود و بهره بانکی امکان پذیر و معقولانه نیست.

ثابت خواستار ارایه تسهیلات کم بهره از سوی بانک ها و نیز حمایت دولت از بخش تولید شد و گفت: تصمیم اتخاذ شده از سوی مجموعه مدیریت استان خوزستان مبنی بر حمایت از شرکت های فعال در استان خوزستان و ارجح دانستن تولیدات آنها بر تولیدات سایر استانها از معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول خواست ترتیبی اتخاذ نماید تا در راستای حمایت از تولید و اشتغال ، ادارات و دستگاههای اجرایی استان خوزستان و شهرستان دزفول نیاز خود را از تولیدات داخل استان تامین نمایند و اجازه واردات محصولات مشابه از سایر استانها به شهرهاى شمالى استان خوزستان با توجه به ظرفیت موجود در این منطقه را ندهند تا چرخ تولید و اشتغال این شرکت ها همچنان به حرکت خود ادامه دهد.

وی همچنین افزود:به منظور ادامه فعالیت شرکت کشت و صنعت دز دشت و افزایش تولید آن ، تلاش می شود تا مشکل بهره بالای بانکی بابت تسهیلات اعطایی به این شرکت پیگیری شود تا حداقل بتوان بخشی از این بهره را کاهش داد.

IMG_0884

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دزدشت(تکین) همچنین در خصوص صندوق قرض الحسنه پیروان نبوت نیز گفت : این صندوق در سال ۱۳۷۷ با کسب مجوزهای لازم از نیروی انتظامی با ۲۱ میلیون ریال سرمایه با هدف اعطای تسهیلات کم بهره و بعضا بلاعوض به خانواده های نیازمند فعالیت خود را آغاز کرد که فعالیت آن با مشکل مواجه شد که درصدد رفع مشکل این صندق و پرداخت مطالبات سپرده گذاران هستیم و از صبر وحوصله اى که بخرج دادند سپاسگزاریم .

ثابت از دادستان محترم دزفول و رئیس سازمان دامپزشکى دزفول و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکى و همچنین فرماندار محترم شهرستان درفول و فرماندهى انتظامى دزفول و معاونت هاى زیربط و فرمانده سپاه ناحیه مقاومت دزفول که با حمایت هاى بى شائبه خود در امر تولید و حفاظت از صیانت معیشتى کارکنان و مردم شریف دزفول تلاش و همکارى نمودند ، تشکر و قدردانى میگردد .

وی در ادامه اضافه کرد: نمی خواهیم نان چند کارگر که فریب عوامل جریان و فرقه  انحرافى را خورده اند بریده شود ما تصمیم گرفتیم در “سال اقتصاد مقاومتى در اقدام و عمل “که از منویات رهبر فرزانه انقلاب میباشد، چرخه تولید از کار ادامه یابد  ، و رفته، رفته مطالبات را با جذب سرمایه گذاران متعهد و اخلاقمدار مرتفع نمائیم ، که این امر محقق نمیگردد الا به همت مسئولان استان و دزفول و با همیارى زحمتکشان و پرسنل کارخانه تکین

ثابت در پایان گفت :افرادى که توسط عوامل انحرافى هدایت گردیده اند تا تولید داخلى را به چالش کشاند قطعا مراجع ذی صلاح بشدت پیگیر این امر خواهد بود و حسب موازین قانونى با آنها برخورد خواهد کرد،

در انتهای این نشست مدیر عامل شرکت تکین از نماینده محترم ولى فقیه و امام جمعه دزفول و مدیر محترم حوزه علمیه آیت الله قاضى براى بصیرت افزائى و عدم حمایت از منحرفین فرقه گرا گام برمیدارند تشکر و قدردانى نمود و از تلاش فرماندار و نماینده مردم دزفول در مجلس نیز تشکر ویژه ای کرد.

همچنین خبرنگاران از خط تولید سوسیس و کالباس این شرکت بازدید نمودند که گزارش تصویری آن در انتهای این گزارش آمده است.

لازم به توضیح است شرکت کشت و صنعت دز دشت تولید کننده فرآورده های گوشتی و کنسرو که با نام تکین محصولات خود را به بازار عرضه می کند در سال ۱۳۵۷ به نام شرکت پاکدزان به ثبت رسید.

این شرکت در سال ۱۳۶۲ در حالیکه در قلب حملات موشکى و بمباران هوائى بود به تولید انبوه رسید و محصولات غذایی خود را به بازار مصرف سراسر کشور و برخی کشورهای اروپایی و آمریکا عرضه کرد.

IMG_0796IMG_0779IMG_0789IMG_0823IMG_0866IMG_0854

اخبار مرتبط