پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

خواهرخواندگی دزفول با نخستین شهر دانشگاهی آلمان

عضو انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول (دزپارس) از راه‌اندازی دفتر نمایندگی انجمن دوستی ایران و آلمان در دزفول خبر داد.

00

علی‌رضا قادرپناه، با اعلام این خبر اظهار کرد: شهرستان دزفول یکی از مناطق تاریخی و باستانی کشور است که ویژگی‌های ارزشمند ملی و جهانی در زمینه‌های مختلف دارد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین ویژگی‌های دزفول وجود دانشگاه جندی شاپور به عنوان نخستین دانشگاه جهان در این شهرستان است. علاوه بر آن جاذبه‌های ارزشمند باستانی چون تپه‌های چغامیش، پل ساسانی دزفول به عنوان قدیمی‌ترین پل دنیا و سازه‌های آبی تاریخی به همراه جاذبه‌های متنوع طبیعی منطقه‌ای منحصر به فرد را در شمال خوزستان به وجود آورده است.

قادرپناه گفت: در صحبت‌هایی که با مهندس فخرایی، رئیس انجمن دوستی ایران با آلمان، صورت گرفته با معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ویژه شهرستان دزفول توافق‌هایی در خصوص راه‌اندازی دفتر نمایندگی این انجمن در شهرستان صورت پذیرفته تا زمینه‌ساز همکاری‌های فرهنگی و ارتباط خواهرخواندگی بین دزفول و اولین شهر دانشگاهی آلمان برقرار شود.

وی تاکید کرد: چنین ارتباطی زمینه‌ساز معرفی ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری دزفول به کشور آلمان، جذب سرمایه در پروژه‌های اقتصادی در منطقه، حضور سفیر و مقامات آلمانی در شهرستان دزفول و ایجاد دفتر نمایندگی انجمن دوستی ایران و آلمان در دزفول خواهد بود.

به گفته عضو انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول (دزپارس)، راه‌اندازی چنین مرکزی صلح دوستی و فرهنگ بالای مردم خوزستان را در سطح بین‌المللی معرفی کرده و زمینه رشد ظرفیت‌های فرهنگی و فرصت‌های بسیاری در منطقه می‌شود.

قادرپناه گفت: مهندس فخرایی با توجه به پیشینه غنی شهرستان از ارتباط با دزفول و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری منطقه استقبال کرده و راه‌اندازی چنین دفتری را فرصتی برای تبادلات فرهنگی دانست.

وی اظهار کرد: در راه‌اندازی این دفتر مراحل قانونی و هماهنگی لازم با توجه به چهارچوب قانونی و موازین رسمی جمهوری اسلامی زیر نظر وزرات امور خارجه صورت خواهد گرفت.

عضو انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول (دزپارس) یادآوری کرد: مردم ایران و به ویژه شهرستان دزفول با پیشینه غنی فرهنگ و اسلامی خود پیشگام صلح دوستی و نماینده شایسته‌ای در سطح بین‌المللی و کشورهای دنیا خواهند بود و ایجاد چنین ارتباطاتی فرصت معرفی بین‌المللی ظرفیت‌های منطقه و توسعه زیرساخت‌ها را فراهم خواهد کرد.

ایسنا

اخبار مرتبط