خوزستان از جمعه بارانی می شود - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
20th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 20 th نوامبر 2014 ساعت 10:04 ب.ظ | کد خبر: 23024  
معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان از ورود یک سامانه بارش‌زا از روز جمعه به این استان خبر داد.
علی‌رضا غلام‌پوردر این رابطه اظهار کرد : ب ررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، استقرار امواج پایدار در لایه میانی جو و تقویت زبانه پرفشار در سطح زمین را نشان می‌دهد. جهت باد نیز شمالی است و این وضعیت تا آخر این هفته ادامه خواهد داشت.

وی همچنین ادامه داد: از اواخر روز جمعه با ورود یک سامانه بارش‌زای قوی،‌ انتظار بارش‌های قابل ملاحظه در استان داریم که تا روز یکشنبه، در منطقه تداوم خواهد داشت. معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: بر همین اساس در ۲۴ ساعت آینده، آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با غبار محلی و توام با وزش باد قابل ملاحظه به ویژه در سواحل جنوبی و در پاره‌ای از نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

غلام‌پور در ادامه گفت : در شبانه‌روز گذشته آبادان با ۲۷ درجه سانتی‌گراد و دهدز با ۶ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شدند. بیشینه دمای هوای امروز اهواز به ۲۶ و کمینه دمای فردا صبح حداقل به ۱۲ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

وی اتصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، هندیجان با ۱۳٫۹ میلی‌متر بیشترین میزان بارندگی را در خوزستان داشته است. همچنین میزان بارندگی در آغاجاری ۶٫۵ میلی‌متر، ماهشهر ۴٫۸، آبادان ۳٫۱، دزفول ۲٫۶، بهبهان ۲٫۵، اندیمشک ۱٫۹، دهدز ۱٫۸، رامهرمز ۱٫۲ و مسجدسلیمان و شوش یک میلی‌متر گزارش شد.

 ایسنا
ارسال نظر

     


-->