پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

داعش ۵۰ عراقی را زنده زنده سوزاند

تروریست های داعش در تازه ترین جنایات خود ، امروز ۵۰ نفر از مردم شهر هیت در استان الانبار عراق را سوزاندند. این افراد وابسته به قبیله العبید ، اهل سنت هستند.  تروریست های داعش دویست و چهل تن از مردم اهل سنت استان الانبار را در سه روز گذشته قتل عام کردند.

داعشی ها ، روز جمعه هم چهل و پنج تن از سران قبایل شهر خان البغدادی را زنده زنده سوزاندند و 190 تن دیگر از اهالی این منطقه را به رگبار بستند.

علت جنایات داعشی ها در استان الانبار، مخالفت روز افزون مردم با حضور تروریست ها در این استان و ادامه همکاری گروههای اهل سنت با داوطلبان مردمی برای پاکسازی این منطقه از وجود داعشی ها است.
سلیم الجبوری رییس مجلس عراق در اطلاعیه ای، این هفته را هفته کمک رسانی به مردم استان الانبار اعلام کند.

مرجعیت دینی نجف اشرف هم از مردم عراق خواستند به کمک برادران سنی خود بروند.

جنایت داعشی ها علیه مردم دو شهر هیت و البغدادی در حالی صورت گرفته که پایگاه هوایی عین الاسد که مقر هواپیماهای امریکایی است،  10کیلومتر از این مناطق مسکونی فاصله دارد اما این هواپیماها هرگز به کمک مردم نرفتند و داعش همچنان این مناطق را در محاصره خود دارند.در همین حال داوطلبان مردمی و ارتش عراق خود را برای پاکسازی کامل استان صلاح الدین که مرزی مشترک با چهار استان موصل ، دیالی ، الانبار و کرکوک دارد ، آماده کرده اند. ارتش و داوطلبان مردمی در اطراف شهر تکریت مرکز استان مستقر شده اند.

تکریت مرکز استان صلاح الدین در 190 کیلومتری شمال بغداد از هشت ماه پیش همچنان در اشغال تروریست های داعش است.

منبع : واحد مرکزی خبر

اخبار مرتبط