دانش آشتیانی از مجلس رأی اعتماد نگرفت - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th نوامبر 2014 ساعت 3:33 ب.ظ | کد خبر: 22937  

2748747_617

فخرالدین دانش آشتیانی پنجمین گزینه مطلوب حزب مشارکت برای تصدی وزارت علوم نیز نتوانست نظر مثبت نمایندگان مجلس را جلب کند و در نهایت با ۱۷۱ رای مخالف نمایندگان، از تکیه زدن بر کرسی این وزارتخانه حساس بازماند.

به گزارش رجانیوز، صبح روز سه شنبه ۲۷ آبان جلسه رای اعتماد مجلس به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم در حالی آغاز شد که پیش از آن بسیاری از رسانه ها و نمایندگان اعلام کرده بودند بعید است دانش آشتیانی بتواند نظر مثبت نمایندگان را کسب کند، چرا که سوابق منفی و آشکار وی به خصوص در فتنه سال ۸۸ نشان می داد که وی تعلق خاطری به انقلاب اسلامی ندارد و معرفی وی از سوی رییس جمهور به مجلس بیش از هر چیز به یک «شوخی» و شاید هم «لجبازی» شباهت داشته است.

در هر حال بعد از سخنان رییس جمهور و دانش آشتیانی و تعدادی از نمایندگان موافق و مخالف وی، مشخص شد که مجلس از خط قرمز «فتنه» کوتاه نیامده و اگر رییس جمهور باز هم اصرار داشته باشد تعداد دیگری از افراد از این جنس را در ادامه به مجلس معرفی کند، رای مجلس باز هم قابل پیش بینی خواهد بود.

در هر صورت به نظر می رسد رییس جمهور به خوبی باید پیام این عدم رای اعتماد را درک کرده باشد و در صورتی که اصرار داشته باشد همچنان با ادامه گزینه های مشابه، افکار عمومی را از موضوعات اصلی به سمت تقابل های ساختگی با مجلس منحرف کند، این بار مجلس واکنش متفاوت تری را در پی خواهد گرفت، از جمله اختیارات قانونی بر اساس اصل ۸۹ قانون اساسی.

همچنین توجه در ۷۰ رای موافق دانش آشتیانی نشان می دهد وی در میان تمام گزینه های پیشنهادی دولت یازدهم به مجلس، تاکنون «کمترین» میزان رای مثبت را کسب کرده است که بدون تردید این موضوع به منزله کاهش کف رای مثبت نمایندگان به دولت یازدهم طی یک سال و نیم گذشته بواسطه برخی تصمیم های سیاست زده رییس جمهور بوده است.

در پایان می توانید مشروح سخنان رییس جمهور، دانش آشتیانی و مخالفان و موافقان گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم را در اینجا بخوانید.

2749444_684

 

ارسال نظر

     


-->