دبی آب دریاچه سد دز در شمال خوزستان 10 برابر افزایش یافت - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
20th، نوامبر 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 20 th نوامبر 2015 ساعت 1:52 ب.ظ | کد خبر: 36609  

مدیر عامل سد و نیروگاه دز با اعلام ۱۰ برابر شدن دبی آب ورودی به دریاچه این سد گفت:در پی بارندگی های اخیر در مناطق بالادست ارتفاع آب در دریاچه سد دز هفت متر افزایش یافته است.

به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا سعید رئوفی نسب  افزود: در هشت ماه سال ۹۴ ورودی آب به دریاچه سد دز ۱۷۱ متر مکعب بر ثانیه بوده است.
وی ارتفاع مناسب آن در پشت دیواره سد دز را ۳۵۲ متر عنوان کرد و گفت:هم اکنون ارتفاع آب پشت دیواره سد دز ۳۲۵ متر می باشد و ۲۷ متر به لحاظ ارتفاع ظرفیت خالی وجود دارد.
رئوفی نسب میزان آورد آب به دریاچه سد دز در پی بارندگی های اخیر را ۵۰۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت: از این میزان ۲۵۰ میلیون متر مکعب ذخیره شده و مابقی نیز جهت مصارف پایین دست رهاسازی شده است.
وی اظهار کرد:در ماههای فروردین،اردیبهشت و خرداد آبگیری سد دز انجام می گیرد و در حال حاضر نمی توان در خصوص وضعیت منابع آب این سد نظر خاصی داد اما پیش بینی می شود با توجه به بارندگی های مناسب یک ماهه اخیر سال خوبی داشته باشیم.
مدیر عامل سد و نیروگاه دز گفت:در پی بارندگی روز سه شنبه دبی ورودی آب به دریاچه سد دز از ۱۳۰ متر مکعب به ۱۰ برابر افزایش یافت و این روند وضعیت مناسبی را نوید می دهد.
وی گفت:در زمینه تولید برق و تبادل بار هم در تابستان در سد و نیروگاه دز تابستان موفقی را پشت سر گذاشتیم.
وی افزود:تاکنون ۷۲ درصد تولید برق در سد انجام شده و ۳۰ درصد باقی مانده نیز تا پایان سال تولید می گردد و در این خصوص سد دز مشکل خاصی ندارد.

ارسال نظر

     


-->