در هشت سال گذشته نه فضای فرهنگی کشور امنیتی بوده و نه نویسنده ای ممنوع القلم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
29th، نوامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 29 th نوامبر 2013 ساعت 2:27 ب.ظ | کد خبر: 10000  

استاد محمد‌رضا سرشار درباره گزارش عملکرد وزارت ارشاد در حوزه کتاب و معاونت فرهنگی که روز چهارشنبه منتشر شد،‌ درباره بندهایی از این گزارش گفت: تا آنجا که من می‌دانم در این کشور در ۸سال قبل هیچ نویسنده‌ای ممنوع القلم نبوده است. با تاسف شاهد هستیم نویسندگانی که سال‌ها از این کشور رفته‌اند، و همچنان با رکیک‌ترین سخنان راجع به بزرگترین شخصیت‌های مملکتی صحبت می‌کنند و کتاب‌هایشان به راحتی کتاب‌هایشان منتشر می‌شود که این هم از شگفتی‌های حکومت‌داری در روزگار ما است.

وی در ادامه افزود: باید در این گزارش معلوم شود کدام نویسندگان ممنوع القلم بوده‌اند و طی کدام حکم و چه کسی این حکم را داده است. وزارت ارشاد ما همواره به اثر نگاه می‌کرده نه نویسنده. به خصوص درباره نویسندگان ایرانی این حکم صادق است و نویسنده ممنوع القلم معنایی ندارد.

رئیس انجمن قلم ایران در مورد فضا امنیتی که در این بیانیه به آن اشاره شده بود، همچنین افزود: ‌ما به عنوان کسی که در سال‌های گذشته به صورت مستقیم با وزارت ارشاد سر و کار داشتیم، هیچ فضای امنیتی ندیدیم. آنچه که انجام شد طبق قانون و در چارچوب قانون بوده و آنچه که اجرا شده اگر زیاد با گشاده دستی همراه نبوده، با ‌تنگ نظری هم نبوده یعنی فراتر از قانون نرفته‌اند. حالا باید ازصادر کنندگان خواست که مستندانتشان را درباره فضای امنیتی عرضه کنند.

سرشار گفت: این درست نیست هر دولتی بیاید و دولت قبلی را بدون هیچ دلیلی تخطئه کند. ‌این فضای امنیتی که می‌گویند باید اولا بگویند معنایش چیست و بعد هم مصادیقش را مشخص کنند. با این گزارش‌های کلی نمی‌توان چیزی را ثابت کرد.

13901006181202_PhotoA

فارس

ارسال نظر

     


-->