دزفول شهر نخبگان است+تصاویر جشنواره ملی اختراعات و ابتکارات جوان - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، دسامبر 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th دسامبر 2015 ساعت 11:38 ب.ظ | کد خبر: 37361  

فرمانده بسیج دانشجویی دزفول در گفتگو با دزمهراب

 دزفول شهر نخبگان است+تصاویر جشنواره ملی اختراعات و ابتکارات جوان

به گزارش دزمهراب در هفته پژوهش، جشنواره ملی اختراعات و ابتکارات جوان با رویکرد تبدیل ایده به اختراع با همکاری بنیاد ملی نخبگان سازمان علمی و پژوهشی و فن آوری کشور و فدراسیون جهانی مخترعین در سطح ملی و با طرح هایی از سراسر کشور در رشته های مختلف در آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد دزفول برگزار شد.

IMG_3032

مسئول جشنواره ملی اختراعات و ابتکارات جوان در گفتگو با خبرنگار دزمهراب اذعان نمود: در ماه گذشته فراخوان جشنواره صورت پذیرفت که در پایان این فراخوان ۴۱۷ طرح، ایده و اختراع برای شرکت در جشنواره ثبت نام کردند.

ایمان پورفهیمی، با بیان اینکه ۸۰ طرح، منتخب جهت شرکت در جشنواره شد، افزود: این ۸۰ طرح در غرفه های نمایشگاهی ارائه و ظرف سه روز توسط هیئت های علمی دانشگاه های دزفول و خوزستان که مورد تایید بنیاد نخبگان خوزستان هم بودند مورد داوری قرار گرفتند.

وی ادامه داد: از شرکت کنندگان در جشنواره ۴۰ طرح ایده و اختراع از نظر داوران امتیاز کافی را کسب کرده و منتخب جهت کسب جایزه شدند.

مسئول علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج دزفول همچنین استارت این جشنواره را همایش نخبگانی که مهرماه در سالن ارشاد بدزفول رگزار شده بود دانست و گفت: برخلاف خیلی از جشنواره های دیگر این جشنواره توسط تعدادی از همین نخبگان برنامه ریزی و انجام شد که متولی آن نیز مجموعه علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج و با همکاری بسیج دانشجویی بودند.

پورفهیمی با اعلام اینکه  در جشنواره از شهرهایی از جمله ارومیه تبریز شیراز بوشهر تهران سمنان و استان خوزستان شرکت داشتند، تصریح کرد: به امید خدا در سال آینده نیز با عزم بیشتر جوانان نخبه ی دزفول این جشنواره تداوم پیدا بکند.

وی دزفول را شهر نخبگان نامید و افزود: اگر دزفول پایتخت مقاومت نامیده شده است، اداره و مدیریت آن با وجود این نخبگان میباشد.

فرمانده بسیج دانشجویی شهرستان دزفول ادامه داد: طبق آمارهایی که به ما داده و اعلام شده است، نخبگان دزفول که در دزفول و جاهای دیگر هستند، دو سوم نخبگان استان را شامل میشود.

ایمان پورفهیمی با تاکید بر ظرفیت بسیار خوبی که شهرستان در اختیار دارد، خاطر نشان کرد: جهت بین الملی شدن این جشنواره پیگری ها و مجوزهای خاص خود را دارد که با ظرفیت بسیار مناسب و وجود دو سوم نخبگان استان در دزفول میشود به این مهم دست یافت.

وی در پایان گفت: از تمامی عزیزان و مسئولین شهرستان و استان که در برگزاری این جشنواره همکاری و مساعدت کردند تشکر میکنم.

  1. IMG_2856 IMG_2864 IMG_2874 IMG_2886 IMG_2890 IMG_2893 IMG_2897 IMG_2899 IMG_2909 IMG_2923 IMG_2936
ارسال نظر

     


-->