پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

دستگاه قضایی با هنجارشکنان جامعه با قاطعیت برخورد کند

دزمهراب: امام جمعه موقت دزفول با اشاره به دستگیری تعدادی افراد هنجارشکن در یکی از باغ های اطراف شهرستان دزفول خواستار مجازات عوامل این هنجارشکنی شد.

 00

به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول افزود:دستگاه قضایی با این افراد هنجارشکن با قاطعیت برخورد کند تا شاهد تکرار چنین بی حرمتی در شهر دارالمومنین نباشیم لذا مسوولان قضایی و امنیتی باید مراقب باشند این حادثه تاسف بار تکرار نشود.

وی افزود:اگر در خصوص باغ های دزفول قوانینی وجود دارد باید اجرا شود و اگر قوانین در این خصوص وجود ندارد مسوولان باید قوانین ویژه ای در این خصوص وضع و آنرا اجرا کنند تا شاهد این گونه هنجارشکنی در شهر دارالمومنین نباشیم.

خطیب جمعه دزفول اظهار کرد:در زمینه گردشگری در دزفول باید به ظرفیت های گردشگری مذهبی این شهرستان نیز توجه شود تا گردشگران علاوه بر استفاده از مناطق دیدنی دزفول با مکان های زیارتی منطقه نیز آشنا شوند.

امام جمعه موقت دزفول در فراز دیگری از خطبه ها با گرامیداشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در ایران اسلامی پس از انقلاب اسلامی گفت:نماز جمعه میراث امام خمینی (ره) است که به یادگار مانده است چرا که نماز جمعه منشا عزت ، اقتدار و اتصال به ولی فقیه است.

وی گفت:باید شرایطی فراهم کرد تا نماز جمعه بعنوان یکی از تاثیرگذارترین اعمال سیاسی و عبادی با شکوه هرچه بیشتر برگزار شود.

حجت الاسلام بیگدلی نماز جمعه را عامل فرهنگ سازی در جامعه خواند و اظهار کرد:در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود ضمن توصیه به تقوای الهی و دوری از هوای نفس به آگاه کردن مردم از جریانات سیاسی و اوضاع جهان اسلام پرداخته می شود.

حجت الاسلام بیگدلی همچنین سوم مردادماه سالروز تخریب حرم و بارگاه ائمه بقیع توسط وهابیون را محکوم کرد و افزود:در این روز مجالسی با حفظ وحدت در حسینیه ها و مساجد دزفول برگزار خواهد شد.

امام جمعه موقت دزفول در فراز دیگری از خطبه هابه توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 نیز اشاره کرد و ضمن تاکید بر ارجح بودن منافع ملی بر منافع جناحی گفت:ملت ایران همواره از مردم یمن،عراق،افغانستان و سوریه پشتیبانی خواهد کرد واز مواضع خود کوتاه نخواهند آمد.

اخبار مرتبط