پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

دومین همایش خانواده های متربیان حلقه های صالحین حوزه بسیج حمزه سیدالشهداء دزفول برگزار شد

فرمانده حوزه مقاومت بسیج حمزه سیدالشهداء:دومین همایش خانواده های متربیان کودک و نوجوان حلقه های شجره طیبه صالحین با موضوع تربیت اسلامی فرزندان در عصر تکنولوژی های ارتباطات جمعی در سالن کانون ایثار دزفول در تاریخ بیستم تیرماه برگزار شد.

به گزارش دزمهراب از روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج دزفول، سرگرد پاسدار امیر قمر زاده با اشاره به گسترش روز افزون تکنولوژی های ارتباطی از جمله تلفن همراه، اینترنت و ماهواره و نقش تاثیر گذار آنان در تربیت فرزندان خاطر نشان کرد که تنها راه خنثی کردن آسیب های این ابزار ها برخورد صحیح و آموزش استفاده از آنان به فرزندان است.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج حمزه سیدالشهداء گفت : در تربیت فرزندان ، مادران محوری ترین نقش را دارند و افزود برای بالا بردن سطح دانش مادران و ارائه راهکارهای عملی در مقابله با آسیب های جنگ نرم به آنان ، طرح مادران زهرایی در این حوزه در دست تدوین است.

سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد گفت: هم اندیشی والدین حلقه های صالحینو مسئولین بسیج در رده های مختلف، برای ارائه راهکار های تربیتی و آسیب شناسی ابزار های ارتباطی بسیار موثر و راه گشاست.

دزمهراب -همایش خانوادهای متربیان حلقه صالحین 3

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول به نقش مهم مساجد در تربیت اسلامی فرزندان اشاره کرد و افزود والدین باید برای حضور فعال فرزندان خود در مساجد و به ویژه درحلقه های تربیتی صالحین اهتمام بیش تری بورزند.

حجت الاسلام و المسلمین زرشناس با اشاره به آسیب های ابزار های ارتباطی در شکل گیری شخصیت فرزندان تاکید کرد کنترل و مراقبت از فرزندان در زمان استفاده از این ابزار ها برای جلو گیری از ضرر های مخرب آن ها امری ضروری است.

دزمهراب -همایش خانوادهای متربیان حلقه صالحین 1

این کارشناس امور تربیتی گفت: ساخت بازی های موبایلی برای سنین کودک و نوجوانان و تسخیر ذهن آنان به وسیله این بازی ها یکی از مهم ترین اهداف دشمنان در تغییر نگرش و سبک زندگی در این رده سنی است.

این استاد دانشگاه عدم اطلاع والدین از نحوه استفاده از تکنولوژی های جدید ، زمینه آسیب بیشتر این ابزارهای مخرب را بر فرزندانمان فراهم می کند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه ولی عصر(عج) عنوان کرد یکی دیگر از مشکلات این ابزار ها این است که ارتباط صمیمی و عاطفی در خانواده را به شدت کاهش می دهد زیرا تمام فکر و ذهن شخص استفاده از این ابزار ها به طرز اعتیاد گونه ای می شود.

دزمهراب -همایش خانوادهای متربیان حلقه صالحین 2

این همایش هر سال در ماه مبارک رمضان توسط حوزه مقاومت بسیج حمزه سیدالشهداء با ضیافت افطاری برگزار می شود. توزیع شماره دوم نشریه سیب با موضوع سلامت روانی خانواده و اهدای جایزه به برندگان مسابقه پیامکی شماره اول نشریه پایان بخش این همایش بود.

اخبار مرتبط