5th، نوامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 5 th نوامبر 2013 ساعت 2:36 ب.ظ | کد خبر: 9093  

دکتر سنگری روز سه شنبه در آیین افتتاح نمایشگاه روز دهم در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول، محرم را فرصتی برای نشر و تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) دانست و افزود:گرامی داشت ایام محرم نباید در حد سوگواری و مرثیه سرایی باقی بماند بلکه باید به سوی فرهنگ سازی سوق یابد.

وی خوزستان را مرکز شیعه دانست و در خصوص گسترش تفکر وهابیت در این استان هشدار داد و افزود: نباید اجازه داد تا این فرقه انحرافی با غفلت مسوولان و مردم در این استان رشد کند.

این محقق عاشورایی با اظهار تاسف از بی محتوا شدن برخی آیین های عزاداری اظهار داشت: نشر فرهنگ اصیل عاشورا باید جایگزین این حرکت منسوخ شود.

وی مهمترین پیام عاشورا را امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: منکرات روح اسلام را تهدید می کنند.

ایشان برگزاری 104 نشست تخصصی ماخذ شناسی در دزفول را کاری بی نظیر در ایران دانست و اظهار داشت: آثار بسیار فاخری توسط موسسه فرهنگی هنری فرهنگ عاشورا در دزفول تهیه شده که برای چاپ در انتظار حمایت مسوولان است.

وی با اشاره به میزبانی استان خوزستان برای برگزاری همایش بین المللی پیرغلامان در سال آینده افزود:این آثار فاخر باید برای عرضه به اندیشمندان 25 کشور جهان که در این همایش شرکت می کنند به چاپ برسد.

سنگری  با منحصر بفرد دانستن فعالیت های فرهنگی تحقیقاتی و پژوهشی صورت گرفته پیرامون قیام امام حسین (ع) در دزفول گفت:فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی صورت گرفته در دزفول پیرامون واقعه کربلا و قیام امام حسین (ع) در جهان اسلام کم نظیر است.

80891720-5126652

ایرنا

ارسال نظر

     


-->