پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

رئیس نهضت سوادآموزی دزفول: میزان باسوادی در دزفول به بیش از ۸۵ درصد افزایش یافت

رئیس نهضت سوادآموزی دزفول گفت: با اجرای چندین برنامه آموزشی و فرهنگی مرتبط با رشد و گسترش سواد آموزی در شهرستان، میزان باسوادی در دزفول به بیش از ۸۵ درصد رسید.

به گزارش دزمهراب علیرضا شیرین صحرایی، امروز در نشست شورای سوادآموزی دزفول در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: توجه به رشد و توسعه سوادآموزی به عنوان یک نیاز مهم فردی و اجتماعی نیازمند توجه، دقت و  مساعدت تمام بخش‌های اجرایی و فرهنگی و خدماتی است.

وی گفت: با اجرای چندین برنامه آموزشی و فرهنگی مرتبط با رشد و گسترش سوادآموزی در شهرستان، میزان باسوادی در دزفول به بیش از 85 درصد رسید.

رئیس نهضت سوادآموزی دزفول عنوان کرد: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده میزان با سوادی گروه سنی 10 تا 49 سال در دزفول به بیش از 91 درصد، افزایش یافته است.

وی افزود: طبق سرشماری جمعیت کشور در سال 1390 بیش از 24 هزار بی سواد درشهرستان ساکن هستند و از حداقل شاخص‌های آموزشی تعیین شده محروم هستند.

شیرین صحرایی بیان کرد: از ابتدای امسال بیش از 2 هزار نفر در مقطع اول و دوم ابتدایی واحدهای آموزشی مرتبط با اداره سواد آموزی دزفول ثبت نام کرده اند که این امر بیانگر استقبال شهروندان، افزایش بستر سواد آموزی در شهرستان و موفقیت در اجرای برنامه های مرتبط با این حوزه است.

وی گفت: در صورت توجه به نیازهای شهرستان در حوزه سوادآموزی و با مساعدت و همکاری شهروندان و سایر دستگاهای اجرایی و خدماتی، می‌توان با طراحی یک برنامه هدفمند میزان بی‌سوادی در شهرستان را در یک مدت زمان مناسب به حداقل رسانده و شاخص‌های مرتبط با فعالیت اداره نهضت سواد آموزی در دزفول را به عنوان یک نیاز مهم فردی و اجتماعی تقویت و افزایش داد.

رئیس نهضت سوادآموزی دزفول عنوان کرد: بیش از 70 درصد از جمعیت بی سواد دزفول از خانواده‌های عشایر شهرستان بوده که این امر لزوم اجرای برنامه‌های ویژه و موثر اجتماعی را در توسعه شاخص‌های مرتبط با این حوزه بیان می‌کند.

*تسنیم

اخبار مرتبط