پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

راه‌اندازی نخستین بازارچه هنرهای تجسمی در دزفول

مدیر بازارچه هنری دزفول از راه‌اندازی نخستین بازارچه هنرهای تجسمی در این شهر با هدف ارتقاء بخشیدن به سطح هنرهای تجسمی دزفول و ایجاد فضایی مناسب برای جذب و فعالیت هنری بانوان خبر داد.

به گزارش دزمهراب به نقل از فارس  مینا مدرسی از برپایی نخستین بازارچه هنرهای تجسمی در این شهر خبر داد و اظهار کرد: نخستین بازارچه صنایع دستی و هنرهای تجسمی بانوان دزفولی به‌زودی آغاز به‌کار خواهد کرد.

وی افزود: این بازارچه با هدف ارتقاء بخشیدن به سطح هنرهای تجسمی دزفول و معرفی آنها به شهروندان و ایجاد فضایی مناسب برای جذب و فعالیت هنری بانوان شهرستان دزفول راه اندازی و برنامه‌ریزی شده است.

مدیر بازارچه هنری دزفول تصریح کرد: با توجه به ظرفیت و وجود پتانسیل فراوان در حوزه هنرهای تجسمی در دزفول، و با همت بانوان هنرمند، این بازارچه به‌منظور آموزش و فروش محصولات و صنایع دستی از جمله طراحی لباس و نمددوزی، نقاشی روی سفال و طراحی روی سنگ ایجاد شده است.

این مسئول با بیان اینکه این بازارچه با همکاری انجمن هنرهای تجسمی و شهرداری دزفول در پارک بزرگ خانواده از جمعه کار خود را آغاز می‌کند اظهار کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با تولیدکنندگان و هنرمندان حاضر در این بازارچه، سهم کوچکی از فروش محصولات بانوان دزفولی صرف کمک به کودکان بی‌سرپرست دزفول خواهد شد.

 

اخبار مرتبط