روایت عبدالرحیم سعیدی‌راد از مراسم تشییع قیصر امین‌پور - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
30th، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th اکتبر 2013 ساعت 2:41 ب.ظ | کد خبر: 8778  

همسر قیصر می‌گفت: دیشب در عالم خواب در بهشت زهرا دیدمش. دم یک پاترول ایستاده بود و آماده رفتن بود. کت خاکستری‌اش را هم روی دست داشت. از وقتی تصمیم قطعی این شد که به خوزستان منتقل شود او را دیدم که بیماری‌اش خوب شده است.

 عبدالرحیم سعیدی‌راد از شعرای کشور به نقل از خاطره‌ای از روز تشییع قیصر شعر انقلاب پرداخته است که در ذیل می‌آید:

در خلوت بعد از تشییع قیصر: دهم آبان ۱۳۸۶- ساعت ۱۹

لحظاتی پیش قیصر امین پور از تهران به اهواز منتقل شد تا از آنجا به گتوند برده شود. قرار است ساعت ۹ صبح فردا در گتوند تشییع شود.

امروز هم مراسم وداع با پیکر ایشان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا و بر مزار سیدحسن حسینی برگزار شد. از دوستان شاعر ساعد – بیگی- فیض- وطنی و خانم راکعی آمده بودند. ساعد خیلی با سوز مرثیه می خواند.

پیکر قیصر را آوردند بسیار لاغر و نحیف بود. میکروفن را به دست حاج آقا اشراقی (پدر همسر قیصر) دادند که از اولین روزهای دیدار با قیصر می گفت و اشک می ریخت.

چند دقیقه بعد همسر قیصر می گفت: دیشب در عالم خواب در بهشت زهرا دیدمش. دم یک پاترول ایستاده بود و آماده رفتن بود. کت خاکستری اش را هم روی دست داشت. تا شب قبلش که او را در خواب دیدم هنوز حالت بیماری را داشت. اما از وقتی که تصمیم قطعی این شد که به خوزستان منتقل شود او را دیدم که بیماریش خوب شده و مطمئنم که خودش از این انتقال راضی است

347825_PhotoA

فارس

ارسال نظر

     


-->