پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ساخت پردیس سینمایی دزفول در هاله ای از ابهام

با گذشت حدود چهار سال از آغاز عملیات احداث پردیس سینمایی دزفول به دلیل تامین نشدن اعتبار لازم اجرای این پروژه سینمایی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش دزمهراب  هنر هفتم با بسترسازی فرهنگی و ایجاد پشتوانه ذهنی علاوه بر ایجاد سرگرمی ظرفیتی برای الگو پذیری جوانان است که این ظرفیت به درستی مورد استفاده قرار نگرفته است.
شهرستان دزفول با جمعیتی حدود 500 هزار نفر تنها یک سینما در مجتمع فرهنگی سینمایی دارد که جوابگوی علاقه مندان نبوده و نیازهای فرهنگی این شهرستان را تامین نمی کند.
در حالی که نماینده پیشین مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی آذرماه سال 1390 از آغاز کار احداث پروژه پردیس سینمایی دزفول با اعتباری افزون بر 80 میلیارد ریال خبر داد با گذشت حدود چهار سال این پروژه هیچگونه پیشرفتی نداشته است.
این پروژه قرار بود در پنج طبقه و سه سالن سینما با ظرفیت 700 نفر و دوسالن 400 نفره ،یک سالن همایش هزار نفری ،آمفی تئاتر،گالری،کتابخانه ،استخر،فروشگاههای فرهنگی و مراکز تجاری در محل فعلی سینما بهمن دزفول ساخته شود.
اعتبار ساخت پردیس سینمایی دزفول قرار بود از سوی حوزه هنری استان خوزستان و بودجه فرهنگی سال 91 تامین و پرداخت شود اما چنین اعتباری تامین نشد.
با وجود اینکه برای ساخت پردیس سینمایی در دزفول سه تا پنج سال زمان در نظر گرفته شده بود با گذشت چهار سال این پروژه هیچ گونه پیشرفتی نداشته است.
به گفته رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول به دلیل نبود اعتبار لازم درحال حاضر سینماهای کشور به بخش خصوصی واگذار شده اند.
نادر سعادتی فرد افزود:سینما بهمن دزفول و پروژه پردیس سینمایی در اختیار حوزه هنری می باشد و تنها سینمای تحت پوشش اداره ارشاد دزفول مجتمع فرهنگی سینمایی این شهرستان می باشد.
وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال دیجیتالی کردن سینماهای کشور می باشد گفت:پارسال با اعتباری افزون بر 500 میلیون ریال سینمای مجتمع فرهنگی دزفول به سیستم دیجیتال مجهز شد.
سعادتی فرد با اشاره به اینکه اعتبارات فعالیت های فرهنگی اداره ارشاد دزفول را ناچیز عنوان کرد و گفت:در سال 94 برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بودجه ای تعریف نشده است.

ایرنا

06

اخبار مرتبط