پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سخنرانی علی اکبر رائفی پور در دزفول+تصاویر

همایش جنگ سخت و نرم در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول

به گزارش دز مهراب این مراسم  با سخنرانی   علی اکبر رائفی پور روز دوشنبه 4/9/92 در سالن امفی تئاتراین دانشگاه برگزار گردید.

رائفی پور با اشاره به  مو ضوع  همایش به تفاوت بین جنگ ها پرداخت .بطوریکه جنگ ها از نظر توازن قوا به دو دسته ی عادلانه و ناعادلانه تقسیم میشوند که جنگ عراق بر علیه جمهوری اسلامی ایران نمونه بارز جنگ ناعادلانه است و شاهد این ماجرا موشک هایی است که در گوشه گوشه ی شهر دزفول اصابت کرده است.

جنگ ها از نظر جغرافیایی به جنگ های محلی،منطقه ای ، فرامنطقه ای و جهانی تقسیم می شوند و از نظر تاکتیک به دو گروه منظم و نامنظم و از بعد نوع سلاحهای کاربردی به دو دسته ی متعارف و نا متعارف دسته بندی می شوند.

وی در ادامه افزود که در مدل جنگ آنها را به سه دسته جنگ سخت، نیمه سخت و نرم تقسیم  بندی میکنند. وی با ذکر مصادیق تاریخی این سه نوع جنگ را تشریح کرد و ادامه داد که در دوران استعمار کهن جنگ ها بصورت سخت بوده و هدف از جنگ تصرف زمین بوده است و در دوران استعمار نو جنگ ها به صورت نیمه سخت بوده و هدف از آن فقط تغییر حاکمان بوده است و ابزار آن ها مزدوران داخلی بوده است اما از سالهای 1992 به بعد و در دوران استعمار فرامرزی جنگ ها نرم هستند به صورتی که بر روی دگرگونی ارزشها کار می کنند به نحوی که در این صورت حتی ممکن است حاکمان نیز تغییر کنند و مردم را با خودشان درگیر کنند.

ما تفاوت های جنگ های سخت و نرم  را در طرف های مقابله می بینیم که در جنگ سخت دشمن در طرف مقابل است اما در جنگ نرم در کنار ماست و فقط از نظر ایدئولوژی فاسد شده است. کسی که در جنگ سخت زخمی می شود مایه افتخار خود و اطرافیان خود است اما در جنگ نرم مایه سرافکندگی جامعه خواهد شد.در تغییر جنگ سخت به جنگ نرم ترور ها از ترور شخص به ترور شخصیت مبدل می شوند.

ایشان قبح شکنی در شبکه های اجتماعی، شبکه های تلویزیونی و احداث سایت های مستهجن را در جهت جنگ نرم دانستند و هدف دشمنان را خراب کردن ذهن مردم اعلام کردند و در ادامه با اشاره به آمار استنباط شده از مفاهیم و معانی فیلم های شبکه های فارسی زبان و آمار فساد و طلاق در بین ایرانیان اشاره کردند که وظیفه ما جلوگیری از رشد این جریانات در اجتماع است.    کدخبر8

 

1 5 8 9 14

اخبار مرتبط