پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سردار طهماسبی: روح شهید ابوالقاسمی موقعی که نظام جمهوری اسلامی و انتخاباتش با شکوه باشد خوشحال میشود+تصاویر

به گزارش دزمهراب، مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت دومین شهید مدافع حرم دزفول بسیجی شهید سید مجتبی ابوالقاسمی، پنجشنبه شب به همت حوزه مقاومت بسیج حمزه سیدالشهداء در مسجد بعثت الرسول(ص) برگزار گردید.

معاون حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان بسیج مستضعفین کشور، در این مراسم شهید ابوالقاسمی را استاد اخلاق عمل خودسازی و از هرجهت الگو و نمونه خواند و گفت: شهید سید مجتبی ابوالقاسمی یکی از ویژگی هایی که قرآن در مورد صالحین بیان نموده است را به طور کامل داشت؛ قرآن صالحین را کسانی که می خواند که به حق و ایمان قیام کرده و پیوسته در اوقات شب آیات خدا را می خوانند و در حال که سجده مینمایند به خدا و و روز معاد ایمان می آورند.

سردار دکتر مهران طهماسبی، دیگر ویژگی صالحین که در قرآن آمده است را کسانی که امر به معروف و نهی از منکر میکنند نام برد و افزود: کسانی که به عنوان داعش در منطقه در حال قتل و عام اند و به نام اسلام جنایت می کنند ما باید اینها را نهی از منکر بکنیم؛ خیلی از این داعشی ها مقصر نیستد بلکه جاهل اند البته آنهایی که در حال صدور دستور اند از شیاطین و غیرقابل هدایت می باشند ولی زیردستان آنها را باید صالحین نهی از منکرشان بکنند.

IMG_3791

وی خاطر نشان کرد: معمولا آدم هایی که شاعراند خیلی حساس و ذهن و رفتارشان ظریف هست و با کوچک ترین مسئله ناراحت می شوند؛ این شهید بزرگوار شاعر و آن هم شاعر اهل البیت(ع) بوده است و در کنار این روحیه ی حساس بشدت در مقابل کفار و دشمنان خشمگین و جنگجو بوده است.

معاون حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان بسیج مستضعفین کشور تصریح کرد: این شهید بزرگوار علاوه بر شاعر بودن، ورزشکار، تخریب چی، صوت زیبا و اهل ریا نبوده است و همه ی این ها برگ های زرینی است که باید با طلا آنرا نوشت و این افراد با نفس خود کار می کنند.

سردار طهماسبی، با بیان اینکه اثرگذاری شهدا در طول تاریخ است و فقط مختص به زمان خودشان نیست، اظهار کرد: بسیجی یعنی در تمام صحنه ها حاضر باشد و این را باید خود او تشخیص بدهد؛ سید مجتبی پیشتاز بود و در هر صحنه ای خود پا به قدم میشد و اکنون با شهادت خود، تنور حضور بسیجیان این شهر را برای حضور در سوریه داغ کرده است.

طهماسبی اذعان کرد: فکر و ذهن شهید ابوالقاسمی حاشیه نداشته است، و دیگر ویژگی او پیرو بی چون چرای مقام معظم رهبری(حفظه اله) و نیز عاشق امام زمان بوده است. باید یادی نیز ازشهید هیودی کرد و بدانید که شهدا مثل نور به یکدیگر پیوسته اند.

وی در پاسخ به سوال برخی ها که می گویند چرا ما باید در سوریه حضور یابیم، گفت: در زمانی که امام(ره) در سال 57 انقلاب را به پیروزی رساند و نیز بعد از جنگ هشت سال دفاع مقدس که نشان داد با دست خالی می توان در مقابل ابرقدرتها ایستاد و پیروز شد، در هر کجای از جهان که میرفتی ایران را با امام و جانشینش و بسیجی و مجاهدت میشناختند، و اینجاست که شیطان وارد میشود و می گوید که چه کسی گفته است انقلاب اسلامی و رزمندگانش الگو هستند ما باید کاری کنیم که هر کس خواست جبهه رود داعشی ها تکفیری ها سلفی ها وهابی ها الگویش باشد.

معاون حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان بسیج مستضعفین کشور افزود: اینها عقدیتی در حال جنگ هستند و با این تفکر که مثلا اگر خود را منفجر کنید مسقیم به بهشت میروید ولی این عقیده ی شیطانی است؛ اگر جلوی این عقیده را نگیریم و هدایتشان نکنیم و با آن مبارزه نکنیم فردا باید در همین سبزقبا(ع) بروی و دفاع کنید و اینها از امامزاده های ما هم نمیگذرند.

دکتر مهران طهماسبی خاطر نشان کرد: زمانی میگفتند نه غزه نه لبنان، ما اگر در غزه و لبنان نباشیم باید سر مرزهای خود بجنگیم؛ دشمن یک مسلمانان که این داعش، وهابیها، ترکیه، عربستان و امثال اینها نوکر صهیونیست جهانی هستند ما آنجا اینها را به ذله در می آوریم و وقتی در آنجا به ذله در آمدند دیگر جرئت نمی کند به مرزهای ما نزدیک شوند.

وی با تاکید بر اینکه در جهان الگوی مسلمانان را داعش میدانند اذعان نمود: ما باید مدافع باشیم و این جایگاه معنوی را به بچه های مسلمان واقعی برگردانیم.

IMG_3790

معاون حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان بسیج مستضعفین کشور در ادامه صحبت های خود گفت: ما در زمانی هستیم که تحت عنوان تحریم آمدند انرژی هسته ای ما را بر باد دادند که بزرگترین دستاورد علمی، اقتدار و عزت ما بود رفت، باز هم اشکال ندارد ولی باید مراقب بود که آمریکا تمام نگاهش به داخل کشور است و می خواهد اینجا کدخدا پیدا کند.

سردار دکتر مهران طهماسبی اظهار نمود: حضرت آقا از پاسدار های ما در خلیج فارس تشکر کرد و در ادامه به سیاسیون گفت یاد بگیرید که عزت چیست، دو ناو هواپیما بر جزیره ی فارسی را محاصره و شروع به رجزخوانی می کنند و بچه های پاسدار می گویند هیچ غلطی نمی توانید بکنید و آمریکایی ها هم سکوت می کنند.

وی افزود: بچه های ما به خاطر آقای ظریف و اینکه این لبخندها تبدیل به چیز دیگری نشود کوتاه آمدند ولی فیلم ها و عکس ها و بازجویی های خود را انجام داده اند.

سردار طهماسبی در پایان گفت: ما الان یک راه و مقصودی به نام انتخابات داریم، باید حواسمان جمع باشد که دشمن ما را مأیوس نکند؛ ما باید محکم مردم را امیدوار کنیم و در صحنه حضور پیدا کنیم و مطمئن باشد روح شهید ابوالقاسمی موقعی که نظام جمهوری اسلامی و انتخاباتش با شکوه باشد خوشحال میشود.

پخش کلیپی از شهید ابوالقاسمی، قرائت وصیت نامه شهید و مداحی از دیگر بخش های این آیین بود.

IMG_3775 IMG_3777IMG_3787IMG_3767IMG_3793

اخبار مرتبط