پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سفر 46 گردشگر اروپایی به دزفول

سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دزفول از سفر 46گردشگر اروپایی از جاذبه های باستانی و گردشگری دزفول خبر داد و گفت:این گردشگران از کشورهای انگلیس ، چک و اسلواکی بودند.

 یعقوب زلقی روز شنبه افزود:این گردشگران در قالب یک تور 15 نفره از کشور چک و اسلواکی و یک گروه 31 نفره از کشور انگلستان به همراه تعدادی از گردشگران داخلی در روزهای پایانی هفته گذشته از جاذبه های گردشگری شهرستان دزفول دیدن کردند.

وی گفت:این گردشگران ضمن اقامت یک روزه در در دزفول از ساحل رودخانه دز،بافت قدیم ، آسیاب های آبی و پل باستانی دزفول دیدن کرده و سپس راهی چغازنبیل در هفت تپه شدند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دزفول افزود:اوایل آبان ماه نیز 21 گردشگر از کشورهای آمریکا ، هلند ، انگلیس ، آلمان و پرتغال در سفر به ایران از جاذبه های باستانی و گردشگری دزفول دیدن کردند.
زلقی با اشاره به استقبال گردشگران خارجی از سفر به دزفول اظهار کرد:از ابتدای امسال تاکنون حدود 350 گردشگر خارجی از شکروهای مختلف جهان از آثار باستانی و جاذبه های گردشگری دزفول دیدن کردند.
دزفول با آثار تاریخی و باستانی متعدد از ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری برخوردار می باشد.
شهر باستانی جندی شاپور ، 250 هکتار بافت آجری ، آسیاب های آبی و پل باستانی از جمله آثار تاریخی دزفول می باشند.
پل قدیم دزفول که حدود 1700 سال پیش به دستور شاپور اول ساسانی بر روی رودخانه دز بنا شد در سال 1310 به شماره 84 در ردیف آثار ملی ایران به ثبت رسید.
دانشگاه جندی شاپور (گندی شاپور) که بقایایی از آن در اطراف دزفول باقی مانده در عصر خود معتبرترین مرکز علمی جهان بود که رشته هایی چون پزشکی و نجوم در آن تدریس می شد.
آثار برجای مانده این شهر که ظرفیت ثبت جهانی را دارد در 24 شهریور سال 1310 به شماره 46 در ردیف آثار ملی به ثبت رسید

ایرنا

اخبار مرتبط