پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سومین سوگواره ملی شعر فرات عاشقی در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول برگزار می شود.

سومین سوگواره ملی شعر “فرات عاشقی” در روز چهارشنبه مورخ ۱۲آذرماه ۱۳۹۳ رأس ساعت ۱۴ و همزمان با گرامیداشت هفته بسیج در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار میگردد
محمد کاظم قارم دبیر این سوگواره عاشورایی در گفتگو با خبرنگار دزمهراب  اظهار کرد: بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول حامی اصلی این برنامه می باشد که اکنون دوسال است که حمایت از این برنامه را بعهده گرفته است.
قارم ابراز کرد: سوگواره ملی “فرات عاشقی” به دلیل نقش خاص و تأثیرگذار حضرت عباس(ع) در واقعه کربلا، برنامه ریزی و اجرا می شود که قطعا شخصیت و فداکاریشان مثال زدنی می باشد.
دبیر سوگواره ملی فرات عاشقی ادامه داد: تلاش کردیم تا با برگزاری این سوگواره توجه خاصی نسبت به شخصیت این بزرگوار و فداکاریهای ایشان شود و همچنین امسال در بعد دیگر نیز بدلیل تقارن با هفته بسیج، حضرت را بعنوان یک رزمنده ی الگو در واقعه عاشورا تبیین کنیم.
وی با اشاره به قسمت های مختلف این سوگواره ابراز کرد: همانند سالهای گذشته در طول مراسم باهنرمندی جناب آقای خدادادی تصویری از فضای کربلا و رود فرات به تصویر کشیده می شود که در انتهای طرح با یکی از نوحه های مسیر عصر عاشورای دزفول طرح به پایان می رسد.
قارم با بیان اینکه تعدادی از شاعران دعوت شده به قرائت شعر خواهند پرداخت، گفت: در این مراسم بخش های دیگری نیز تعریف شده است که از آن جمله می توان به اجرا و نقد تخصصی میزگرد شعرآئینی و دفاع مقدس با حضور کارشناسان کشوری اشاره کرد که درنیمه دوم مراسم اجرا می گردد.
وی گفت: همه ساله از شخصیت های جدید و برتر شعرآئینی کشور جهت شعرخوانی و نقد شعر دعوت شده است که امسال از آقایان حسین اسرافیلی، پرویز بیگی حبیب آبادی، سیدحبیب جبیب پور، وحید قاسمی، مرتضی حیدری آل کثیر، و حمید رمی دعوت بعمل آمده است.
محمدکاظم قارم در پایان با بیان اینکه این مراسم از سیمای خوزستان ضبط و پخش می گردد اظهار کرد: حضور برای عموم خواهران و برادران آزاد می باشد و ان شالله شاهد حضوری خوب بخصوص حضور جامعه شعرا و مداحان شهرستان دزفول می باشیم.

اخبار مرتبط