پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سوم شدن فیلم سبزقبا درجشنواره پاسارگاد

به گزارش دزمهراب فیلم «حجم ممکن» ساخته سید مرتضی سبزقبا جایزه سوم بهترین فیلم و تندیس جشنواره نخستین جشنواره ملی فیلم‌های 180 ثانیه‌ای پاسارگاد را دريافت كرد.
فیلم «حجم ممکن» به نویسندگی و کارگردانی سید مرتضی سبزقبا جایزه سوم بهترین فیلم، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی نخستین جشنواره ملی فیلم‌های 180 ثانیه‌ای پاسارگاد را از آن خود کرد.
این فیلم كه به علاقه و رابطه عاطفی پسری جوان نسبت به پدرش می‌پردازد و با فرمت FULL HD تهیه و تولید شده است، در بخش «تکریم خانواده و حقوق اجتماعی» نخستین جشنواره فیلم کوتاه بانک ‌پاسارگاد شركت كرد.

یادآور می‌شود، نخستین جشنواره فیلم کوتاه بانک ‌پاسارگاد از خرداد سال جاری طی فراخوانی فعالیت خود را در سه محور اصلی «محیط‌‌ زیست و منابع طبیعی»، «تکریم خانواده و حقوق اجتماعی»، «معرفی یکی از ویژگی‌‌های بانک پاسارگاد» و یک بخش جنبی با عنوان «ارسال ایده‌ها» آغاز کرد.

بیش از پنج هزار نفر در این جشنواره ‌نام‌نويسي کردند که در نهایت 1894 فیلم و 500 ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. در ارزیابی این آثار که توسط فیلم‌سازان و هنرشناسان مطرح کشور همچون کمال تبریزی، روح‌‌الله حجازی، دکتر حسن بلخاری و دکتر محمود دهقان صورت گرفت 300 اثر و 52 ایده انتخاب شد و از میان آثار منتخب در هر بخش، در نهایت 12 فیلم برگزیده شد.

در اين ميان، فیلم «حجم ممکن» سید مرتضی سبزقبا، جایزه سوم بهترین فیلم اين جشنواره ملی را از آن خود کرد.

سیدکاظم سبزقبا و سیدعلی سبزقبا در اين فيلم ايفاي نقش كردند.

ديگر عوامل فيلم «حجم ممكن شامل نویسنده، تصویربردار، طراح صحنه و لباس، تدوین‌گر و کارگردان سید مرتضی سبزقبا، تهیه‌کننده روح الله پوردیان، صدابردار نریشن حسین شکوفا، (استودیو دل انگیز)، مشاور فیلم‌نامه نویس فاطمه سیاح‌طرفی، و تیتراژ حجت کایدخورده است.
ایکنا

اخبار مرتبط