پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سید محمد موسوی: تفریحم گرفتن مار و عقرب در جنگل های دزفول بود

سید محمد موسوی با حضور در برنامه خندوانه حرف های جالبی برای گفتن داشت. از شوخی و خنده های معمول برنامه که بگذریم او درباره والیبالش هم صحبت کرده است.

00
دزمهراب: موسوی در ابتدا درباره لقب هیرو که به او داده شده، این طور توضیح داد: فدراسیون جهانی والیبال طی برنامه ای از فدراسیون های والیبال خواست تا بازیکنی را به عنوان هیروی والیبال کشور انتخاب کنند که آقای ولاسکو من را معرفی کردند. این البته فقط یک لقب بود و به این معنی نیست که من هیروی والیبال ایران باشم.
او همچنین درباره اینکه از چه زمانی متوجه شد می تواند والیبالیست شود، گفت: من والیبال را از زمین خاکی شروع کردم. پدرم در زمان کودکی ام همیشه قدم را روی چارچوب کرمی رنگ خانه علامت می زد تا افزایش قدم را ببیند. یکبار ٩ ساله که بودم، به من اجازه دادند با بزرگسالانی که در زمین خاکی والیبال می کردند، بازی کنم.در همان بازی بود که حرکاتی از خودم نشان دادم که فراتر از توان یک بچه ٩ ساله بود و من همان جا متوجه شدم که می توانم والیبالیست شوم.
محمد موسوی در پاسخ به این سوال که اگر والیبالیست نمی شد دوست داشت چه کاره شود؟ این طور گفت: تا به حال به این موضوع فکر نکرده ام اما دوست داشتم در هر کاری که باشم موفق باشم. البته من جز والیبال، در سایر زمینه‌ها آدم تنبلی هستم. مادرم من را بد عادت کرده است.
بازیکن تیم ملی والیبال درباره اینکه چه کسی او را بهتر از هرکسی می شناسد، گفت: به جز خانواده، ولاسکو مربی سابق تیم ملی من را خیلی خوب می شناخت. می دانست در ذهن هرکسی چه می گذرد.
او خاطرات کودکی اش را این طور تعریف کرد: بچه ارامی بودم اما دور از چشم بزرگ ترها زیاد شیطنت می کردم. یکی از تفریحاتم این بود که در جنگل های دزفول عقرب و مار می گرفتم و در الکل می انداختم. ان ها را هم به ارایشگرهایی که ان زمان مار و عقرب های داخل الکل را به عنوان تزیینات در مغازه می گذاشتند می دادم. البت مار زیاد گیرم نمی امد و بیشتر عقرب می گرفتم.
موسوی در بخش دیگری از صحبت هایش با نام بردن از تعدادی از والیبالیست های محبوبش در دنیا به این نکته اشاره کرد: من از نظر استاندارد قدم برای پست خودم کوتاه است. معمولاً بازیکنان در پست من حداقل ٢٠۵ سانتیمتر هستند اما من ٢٠٢ سانتیمتر هستم. این قد برای پست های دیگر خوب است اما برای پست من کوتاه است.
او همچنین در این برنامه با رامبد جوان تست اعصاب داد که برنده شد و در دارت با اختلاف کمی به مجری برنانه خندوانه باخت!

اخبار مرتبط