پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

شرجی 90 درصد شد

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: شرجی تا اواسط هفته آینده ادامه دارد و دمای هوا تا روز جمعه افزایش چشمگیری خواهد داشت.
کوروش بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به تداوم پدیده شرجی در استان اظهار کرد: ‌پدیده شرجی و رطوبت هوا به ویژه در شهرهای ساحلی تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد:‌ امروز در بیشتر شهرهای استان خوزستان شاهد پدیده شرجی هستیم؛ امروز میزان رطوبت هوا در اهواز 85 درصد و در هندیجان، آبادان، ‌ماهشهر، امیدیه و شادگان بیش از 85 درصد ‌است و در برخی ساعات حتی به 90 درصد هم رسیده است.
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: ‌امروز با افزایش میزان رطوبت، ابرهای پایین نیز تشکیل می‌شود و به همین دلیل شاهد ابری بودن آسمان هستیم.
بهادری عنوان کرد: ‌معمولا ساعات اوج میزان رطوبت و اوج شرجی در شب و در ساعات ابتدایی صبح و زمانی است که میزان تابش خورشید کم است.
وی با بیان این‌که دمای هوا تا روز جمعه افزایش چشمگیری خواهد داشت، گفت: ممکن است دمای هوا در برخی نقاط استان به بیش از 51 درجه سانتی‌گراد و حتی 52 سانتی‌گراد برسد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: ‌همچنین از روز شنبه و با توجه به وزش شدید باد در عراق، شاهد بروز پدیده گرد و خاک در برخی نقاط استان و کاهش نسبی میزان دید و پایین آمدن کیفیت هوا خواهیم بود.
بهادری گفت: در خصوص وضعیت گرما و شرجی به صورت لحظه‌ای به ستاد بحران استان خوزستان اطلاع‌رسانی می‌شود. در این شرایط به شهروندان توصیه می‌شود به‌جز در موارد ضروری از منازل خارج نشوند و در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند.
وی گفت:‌ در شبانه‌روز گذشته آبادان با 50 درجه گرم‌ترین نقطه استان خوزستان و کشور گزارش شد. ایذه نیز با 26 درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین نقطه استان بود. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 49 و 31 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

اخبار مرتبط