پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

شکار کرکس ها در آسمان اصولگرایی!

به گزارش دزمهراب پایگاه خبری انصارحزب الله دزفولدر آخرین پست خود نوشت: در ستون یادداشت یکی از سایت های دزفول در مطلبی با عنوان«جوجه ها چگونه کرکس می شوند؟»به قلم «الف سرافراز» از نیروهای اصلاح طلب دزفول به پرونده مفاسد بابک زنجانی پرداخته شده است؛ بهانه نوشته آقای سرافراز، سخن دکتر حسن عباسی است که گفته بود:« بابک زنجانی محصول اقتصاد لیبرالیسم دانشگاههای کشور ما است و هیچ نسبتی با دولت انقلابی گذشته ندارد»و به سان نوشته های قبلی نوک تیز قلمش را به سمت دولت قبل نشانه گرفته و اصولگرایان را متهم اصلی خطاب کرد و تلویحاً از لیبرالیسم دفاع می کند.

جناب ایشان ای کاش قدری هم در قلمت صداقت را رعایت می کردید. یکبار از خودتان سئوال کرده اید که تلاش چه طیفی بود که باعث رسیدگی و سرانجام دستگیری بابک زنجانی شد؟ و یا اگر فسادی در دولت قبل جریان پیدا کرد آیا اصولگرایان سکوت پیشه کرده اند تا حزب شان ضربه نخورد؟آیا بزرگان اصولگرا در برابر ضعف های دولت و یا افرادی مسئله دار در آن دولت سکوت کردند؟!

چه خوب است به تاریخ همین شخص مراجعه نمایید و مشاهده کنید و متوجه خواهید شد که ریشه های این شخص از دوران اصلاحات سر زد.

ای کاش صداقت به خرج می دادید و جملات تئوریسن اصلاحات جناب صادق زیباکلام را نیز نگاهی می کردید که چگونه از عامل اصلی 3 هزار میلیاردی(مه آفرید خسروی)حمایت و تجلیل کرده بود! تجلیل از زنجانی توسط رئیس دولت سازندگی و تدبیر  به عنوان کارآفرین موفق انگار از دیدتان افتاده است! و یا شاید هم خواسته اید که نبینید! چطور چشمانتان فقط برای مخالفانتان قوی است.

فساد بابک زنجانی فقط برای دوسال دولت احمدی نژاد بود؟! یا ریشه بوجود آمدن بابک زنجانی را باید در 20 پیش تا به حال جستجو کرد.

آیا اصلاحاتی که اینهمه برایش قربان و صدقه می روید واقعاً پاک بود؟آیا دوستان شما و حتی خود شما اینقدر صداقت دارید و یا داشته اید که اگر فسادی در آن دوران بوده است آن را نقد آشکار کنید؟! اما انگار این نسخه هایی که شما می پیچید بیشتر برای همسایه است و نه خودتان!

یقیناً یکی مثل شما می داند در قضیه کرسنت و انتخاب دوباره آقای زنگنه به وزارت نفت چه زیانی به کشور وارده شده است؟ خسارتی که مبلغ سر فلک می کشد،استاوت اویل و … به ماند. و این نیز بماند رئیس دولت فعلی زمانی که دبیر شورای امنیت ملی بود جزء مخالفان این قرارداد نفتی بود و زمانی که سکان دولت را به دست گرفت پرداختن به این فساد در رسانه های ممنوع شد!

یقیناً جنابتان خبر رانت650میلیاردی در دولت فعلی به گوشتان رسیده است، البته سکوت رسانه های حامی دولت و امثال شما تازگی ندارد و معمولاً طیف شما به مفاسد سیاسی و اقتصادی و مدیریتی به شکل آبی و قرمز برخورد می کنید! مثلاً کارهایی را که دولت قبل انجام می داد فریاد امثال شما به هوا بر می خواست و دولت قبل را به عدم و ضعف مدیریت متهم می کردید  امّا در برخورد با دولت دلخواه خود به گونه ایی دیگر عمل می کنید، در این دولت اگر همان کارها انجام شود یا سکوت می کنید و یا به توجیه می پردازید.

مشکل کشور ما برادر این است!

آقای الف سرافراز! در متن خود نگاشته اید:«هرگاه دولت و حکومتی اعتنا و عنایتی به آزادی بیان و تقویت نهادی مدنی و نظارتی و وجود رسانه های نقاد نداشته باشد و از سویی بر همه حوزه ها سیطره یابد و تصدی خود را نه برمدار قانون که بر مبنای سلیقه گری و ایدءولوژی گرایی توسعه دهد خواسته یا نا خواسته عرصه فساد را خلق می کند»

واقعاً به این جمله خود ایمان دارید؟ یا از سر شکم پری یک حرف زده اید؟ یا برای جذب بیشتر مخاطب این جملات را نگاشته اید؟ اگر به جملاتت ایمان دارید آیا بهتر نیست این وضعیت را در دولت فعلی که مورد حمایت شما نیز هست و در سایه این دولت است که شما هرازگاهی از سایه به در می آید و مطالبی می نگارید،آیا دولت یازدهم با منتقدانش درست برخورد می کند؟آیا رسانه های منتقد را توقیف و دادگاهی و تحقیر نمی کند؟ بی سواد خواندن منتقدان و به جهنم دعوت کردن آنها و بی شناسنامه و… در این دولت بود و یا دولت سابق؟! آیا در پرداخت یارانه به رسانه های منتقد عدالت را رعایت می کند؟ آیا دولت فعلی تحمل منتقد را دارد؟آیا دولت مورد حمایت شما سلیقه ای در مسایل مختلف عمل نمی کند؟ این وضعیت به گونه ای شده است که صدای تئوریسن های اقتصادی حامیان دولت را نیز درآورده است و این وضعیت خود رأی تا جایی پیش رفته است که 4 وزیر دولت را مجبور به نوشتن نامه سرگشاده می کند و 4 وزیر را دست به دامان افکار عمومی می کند!آیا این وضعیت فسادآور نیست؟!آیا آن سیطره را که فقط به دولت مورد غضبتان-دولت سابق – داده اید در این دولت مصداق ندارد؟ اگر دارد چرا تاکنون در این خصوص قلم فرسایی نکرده اید؟

آقای سرافراز! دولت قبل در کنار خدمات زیادی که به کشور نمود ومتاسفانه به دلیل عناد شما و بزرگان شما با منش دولت قبل همه را نادیده گرفتید و بعد از رفتن آن دولت همچنان به سیاه نمایی می پردازید، بدون شک بری از اشتباه نبود و خطاهای بزرگی نمود،امّا یک نکته اساسی این است که همین اصولگرایانی که از وی حمایت کردند به محض انحراف در برخی عملکردها و اطرافیان نزدیک رئیس جمهور،بلافاصله به انتقاد با او پرداختند و از هیچ اقدامی فروگذار نمودند و اسنادش در رسانه موجود است. سند پرافتخار اصولگرایی و نیروهای انقلابی در این است که پای افشای اکثر مفاسد امضای این نیروها موجود است؛ برخلاف شما و دوستانتان که بر خیانت و مفاسد همقطارانتان سرپوش گذاشته و یا به توجیه آن پرداخته و یا به حمایت پرداختید.

به عنوان نمونه ای از خروار باید بگوییم که هنوز از خاطر نبرده‌ایم که علی‌اکبر محتشمی‌پور (رئیس فراکسیون 210 نفره دوم خرداد در مجلس ششم) به خاطر اعتراض به «فاجعه در مدیریت وزارت نفت و شرکت نفتی پتروپارس» مجبور شد بگوید «هر که را اسرار حق آموختند- مهر کردند و دهانش  دوختند و من دیگر درباره این فاجعه سخن نخواهم گفت» و به خاطر داریم که وقتی قوه قضائیه پیگیر این پرونده یا تخلفات شهرام جزایری شد، برخی گردن کلفت‌های همان مجلس به جای حمایت از دستگاه قضایی، فضای رسانه‌ای را پر از گرد و غبار کردند  مبنی بر اینکه  رئیس وقت قوه قضائیه تابعیت ایرانی ندارد و افکار عمومی را دنبال نخود سیاه فرستادند.

پس لطفاً به گونه ای ننویسید که انگار شما از آسمان آمده اید!برخی از دوستان شما هنوز هم حاضر نیستند خط خودشان را از فراریانی که به دامن دشمنان این مملکت پناه آورده اند جدا نمایند. مثال های زیادی وجود دارد که در این نوشتار نمی گنجد

آقای سرافراز، بدنیست قبل از اینکه دکتر عباسی را تئوریسین قرارگاه عمار لقب بدهید،ابتدا در خصوص این قرارگاه تحقیقی می کردید و بعد برای آن تئوریسین معرفی می کردید.

در پایان طبق گفته آقای سرافراز امیدداریم که این دولت که مدعی مبارزه با فساد است به شکل جدی و نه شعاری و سیاسی برخورد نمایند، که این مطالبه ملت ایران و بویژه خواست رهبرمعظم انقلاب است که معظم له از برخورد شعاری با مقوله مفاسد اقتصادی به مسئولان سه قوه در سال گذشته پیرو نامه معاون رئیس جمهور به رهبر معظم انقلاب در خصوص همایس مبارزه با مفاسداقتصادی نوشتند:

«بسم الله الرحمن الرحیم. نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می‌کنم، لیکن این سمینار و امثال آن قرار است چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری که میان مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه به طور ملموس مشاهده کنند؟ توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی و بدون هر گونه ملاحظه بگیرند و اجرا کنند».

در زیر عکس تجلیل از بابک زنجانی توسط (سازندگی، تدبیر، عدالت) و نه یک دولت!

 

اخبار مرتبط