پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ضرب و شتم پرسنل اورژانس بیمارستان دزفول توسط همراهیان بیمار

ضرب و شتم و هتک حرمت پرسنل اورژانس، بیمارستان بزرگ دزفول ، را متشنج کرد و موجب اعتراض کارکنان این بیمارستان شد.
به گزارش دزمهراب مدیر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول، در گفت و گو با خبرنگار ما ، گفت: روز گذشته ۱ نفر از پرستاران اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول به شدت از سوی چند نفر از همراهان بیماران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و این امر نگرانی و اعتراض کارکنان این بیمارستان را به وجود آورد.
محمد افراسیابی افزود: این ضرب و شتم و هتک حرمت به پرسنل اورژانس به نوعی بود که اورژانس بیمارستان رامتشنج کرد و موجب اعتراض کارکنان این بیمارستان شد.
وی اضافه کرد: یکی ازپرسنل این بیمارستان در مقابل چشمان ماموران نیروی انتظامی مستقر در بیمارستان و انتظامات بیمارستان به شدت مورد ضرب و شتم دو نفر از همراهان بیمار قرار گرفت به طوری که یکی مهاجمان به طرف جمعیت حاضر دربیمارستان بصورت تهدید چاقوکشی کرد.
رئیس بیمارستان نیز که قانونا مسئول حفظ امنیت و نظم بیمارستان است نیز در این مورد شکایتی تسلیم مدیر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول کرد.
به طور کلی پرستاران در سطح کشور روزانه با موارد مشابه زیادی مانند این مورد مواجه می‌شوند و متاسفانه هیچگاه مورد حمایت قرار نمی‌گیرند و با وجود انبوه مشکلات حرفه‌ای مانند کمبود نیرو، فشار کاری با توجه به اینکه در صف اول خدمت به بیماران هستند باید جوابگوی کمبود ملحفه و امکانات بیمارستان به بیماران و همراهان آنها نیز باشند ضمن اینکه از امنیت شغلی لازم و حمایتهای قانونی نیز محروم هستند.
این درگیری در بیمارستان بزرگ دزفول اتفاق افتاد و مسئولان بیمارستان و مدیریت حقوقی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان دزفول مشغول بررسی موضوع هستند ضمن اینکه یک مهاجم دراین ضرب وشتم بازداشت و دیگری متواری است ؛ ما منتظر جواب این پیگیریها هستیم.

اخبار مرتبط