طرح امنیت در تفرجگاه ها وظیفه کیست؟! - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، جولای 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th جولای 2016 ساعت 8:26 ب.ظ | کد خبر: 44939  

مدتی است که نیروی انتظامی طرح امنیت در تفرجگاه های ساحلی دزفول اجرایی کرده است . طرحی که مطالبه جمع کثیری از همشهریان است و بارها و بارها از طرق مختلف از مسئولان خواسته اند که ساحل تفریحی دز را از افرادی اندکی که اصول اخلاقی و اجتماعی را رعایت نمی کنند، پاکسازی نمایند.

مسئولان نیز در جلسات مختلف از جمله شورای فرهنگ عمومی و ستاد احیاء امر به معروف به این مقوله پرداخته اند و مصوباتی را داشته اند.

اکنون قبل از هر ارگان دیگر نیروی انتظامی آستین بالا زده است و به وظایف قانونی خود در این راستا جامه عمل پوشانده است. پنج شنبه شب فرماندهی نیروی انتظامی دزفول که از روحیه بالا و قابل تعاملی با همشهریان برخودار است به همراه نیروهای تابعه خود در تفرجگاه های تفریحی حاضر شدند و تا پاسی از شب از نزدیک بر طرح سالم سازی ساحل دز و جمع آوری قلیان ها نظارت نمود.

در کنار ناجا، نیروهای بسیجی در ستاد امربه معروف و نهی از منکر حضوری همیشگی و خالصانه دارند و بدون کوچکترین چشم داشتی به اجرای امربه معروف و نهی از منکر می پردازند.

این دو نهاد، شبانه روز جهت برقراری امنیت فیزیکی و فرهنگی و اخلاقی شهر تلاش خستگی ناپذیری انجام می دهند و زمانی کار آنان نتیجه می رسد که همه همکاری نمایند؛ هم مردم و هم دستگاههای مسئول دیگر.

فرمانده نیروی انتظامی دزفول و مسئول مرکز اجرایی امربه معروف و نهی ازمنکر سپاه ناحیه دزفول بارها اعلام کرده اند که جهت پربارتر شدن اقدامات و نیز رفع ایرادات به منظور امنیت پایدار، آماده دریافت نظرات و پیشنهادات همه مردم عزیز هستند.

بهرحال اقدامات ناجا و بسیج در این حوزه، قابل تقدیر است و امید که دستگاههای فرهنگی نیز به میدان بیایند و به وظیفه قانونی خود جامه عمل بپوشانند.

چرا که در این حوزه باید هم کار فرهنگی صورت گیرد و هم با افرادی که قانون را زیر پا می گذارند و با بی قانونی و گاهاً بی فرهنگی هایی که موجب آزار همشهریان می شوند و یا قصد هنجارشکنی و یا در برابر قانون قدرت نمایی کنند، اقدامات سلبی صورت گیرد.

این طرح یقیناً مختص یک و یا دو ارگان تنها نیست. همان میزان که ارشاد اسلامی  و شهرداری وظیفه دارد سازمان تبلیغات نیز وظایفی به عهده دارد، دانشگاه ها همان مقدار در سلامت فرهنگی و اخلاقی جامعه نقش دارند که حوزه های علمیه نقش دارند. صداوسیما خاصه رادیو دزفول، خطبا و روحانیون مساجد باید در جهت مبارزه با ولنگاریهای فرهنگی به میدان بیایند و نسبت به برخی کژیها هشدار و تذکر دهند، منابر در اختیار ائمه جماعت مساجد بهترین ظرفیت برای معرفی سبک زندگی اسلامی و نیز احیا امربه معروف و نهی ازمنکر است که متاسفانه غفلتهایی را مشاهده می کنیم.

مردم نیز باید ضمن حمایت از نیروی انتظامی و نیروهای بسیجی با آنها همکاری نمایند؛ تا همه باهم بتوانیم، هم میزبان میهمانان شهر باشیم و هم محیط های تفریحی را برای ساعتی آسایش روحی و روانی خود و خانواده هایمان مهیا نماییم. میهمانانی که از شهرهای دیگر به ساحل رود زیبای دز می آیند باید نسبت به فرهنگ مردم دزفول احترام قائل بشوند و همه باید در این مکان ها موازین اسلامی و عرفی را رعایت نمایند.

* پلاک

نظر بینندگان
 1. محسن says:

  امروز برای اولین بار در چند سال اخیر و باخیالی راحت بچه هایم را به دووه بردم بدون حضور اراذل و اوباش شهرهای اطراف و … .سالها بود یا کنار رودخانه نمی رفتیم یا معذب بودیم و عملا محلی برای تفریح افراد غیر مقید و مخصوصا افراد شهرهای دیگر شده بود.واقعا سیل علیرغم خرابی هایی که داشت فوایدی هم داشت من جمله تمام لجنهایی که در سالهای اخیر در رودخانه جمع شده بود با خود برد و مقداری شن و ماسه از بالا برای بستر رودخانه آورده بود و رودخانه شبیه سی سال پیش کرده بود.
  حالا اگر نخواهیم شهرداری حاشیه رودخانه را درست کند چه کسی را باید ببینیم.بنظرم بهتر است شهرداری اگر پول اضافه ای دارد آسفالت قسمتهای مختلف شهر را درست کند.

 2. امیر says:

  آقا محسن به چند نکته خوبه توجه داشته باشید :
  ۱- گردشگران از فرهنگ ها و اقوام مختلف هستند و با خصوصیات گوناگون ، انتظار تغییر و همرنگی کامل با فرهنگ میزبان آن هم برای گردش یک روزه ، امری نشدنی و غیر منطقی است فقط با همین اقدامات انتظامی و مهمتر از آن کار فرهنگی میتوان تبعات منفی احتمالی حضور گردشگران را کاهش داد به هر صورت توهین به گردشگران خصوصاً شهر های مجاور امری ناپسند است مگر دزفولی ها و خود شمادر تابستان به همدان ، اردبیل ، اصفهان و … سفر نمی کنند باید آنها را به عنوان ارادل و اوباش صدا کنند چون بطور کامل شبیه مردم آن شهر ها نیستند ؟
  ۲- با شرایط اقتصادی چند ساله اخیر شهر داری نیاز به محل های درآمدی جدید و پایدار برای اجرای پروژه های عمرانی داردمثل همان آسفالت خیابان ها که شما توقع دارید از جمله مهمترین راههای درآمدی می تواند گردشگری باشد که دزفول شرایط بالقوه خوبی دارد بطوری که مایه حسرت بسیاری شهرها است .
  ۳- می گوئید نمی خوهیم سواحل رودخانه را د رست کنیم آخر انسان عاقل و مومن شایسته نیست که بخاطر ترس از چیزی خود را از نعمات و فرصت ها محروم کند . چون ممکن است زیر باران خیس شویم پس از خانه خارج نشویم راه چاره اش گرفتن چتر است ! خیابان نرویم چون ممکن است چشممان به گناه آلوده شود ؟! در اجتماع وارد نشویم چون ممکن است آلوده به غیبت یا دروغ شویم ؟! ویا مثلاً به علت اینکه بچه با درس خواندن و یا دانشگاه رفتن و با سوادی چشم و گوش اش باز می شود او را در بیسوادی نگهدارد ! یا چون پیشرفت و امکانات توسعه ای عواقبی دارد پس عقب افتاده گی را انتخاب کنیم امروز حتی درکوهستان های دور افتاده تلفن همراه ، تلویزیون و …. رفته است و شما حتی در اعماق نقاط دور افتاده نمی توانید به این خواسته خود برسید البته اگر شما چنین انتخابی دارید می توانید به نقاط دور افتاده پناه ببرید اما مطمئناً خانواده و فرزندان شما همراهیتان نخواهند کرد.

ارسال نظر

     


-->