طرح راه اندازی ایستگاه مطالعه در مناطق محروم دزفول آغاز شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
15th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th نوامبر 2014 ساعت 2:15 ب.ظ | کد خبر: 22831  

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول از اجرای طرح راه اندازی ایستگاه مطالعه در مناطق محروم دزفول خبر داد و گفت: در نخستین گام و به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ، دو ایستگاه مطالعه روز شنبه در مناطق محروم دزفول راه اندازی شد.

81386970-6077562

‘ فروزان مهرانپور ‘در حاشیه راه اندازی این ایستگاه های مطالعه به ایرنا گفت:این ایستگاه های مطالعه با هدف دسترسی آسان افراد به کتاب در فرهنگ سرای واقع در منطقه محروم مدرس و اداره بهزیستی دزفول راه اندازی شد.

وی افزود:ایستگاه مطالعه فرهنگسرای مدرس ۳۰ هزار نفر جمعیت این منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد ضمن اینکه با راه اندازی این ایستگاه ها زیرساخت لازم برای احداث کتابخانه در این مناطق فراهم می شود.

رییس اداره کتابخانه های عمومی دزفول با اشاره به دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در دزفول اظهار کرد:طرح پیوند بین دو نسل در ۱۸ کتابخانه عمومی شهرستان دزفول با هدف کم کردن شکاف بین نسل ها و احیای فرهنگ انتقال سینه به سینه آموزه های گذشتگان به نسل جدید در هفته کتاب اجرا می شود.

وی اظهار داشت:در این طرح پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها با حضور در کتابخانه ها به قصه گویی ، غزل خوانی و ضرب المثل خوانی خواهند پرداخت.

مهرانپور نواختن زنگ مطالعه در مدارس را از دیگر برنامه های این هفته در دزفول عنوان کرد و گفت: طرح کاروان کتاب نیز با حضور مسوولان محلی در بخش چغامیش دزفول در طول هفته کتاب اجرا شده و برای دانش آموزان ابتدایی قصه خوانی می کند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دزفول برگزاری همایش نهضت ماندگار وقایع بعد از عاشورا و بیان رشادت های حضرت زینب(س) در کتابخانه بوعلی شهر میانرود ، برگزاری چهار مسابقه آنلاین ، بازدید دانش آموزان و کارکنان ادارات از کتابخانه ها و برگزاری کارگاه آموزشی از دیگر برنامه های هفته کتاب وکتابخوانی در دزفول می باشد.

تعداد ۲۶ کتابخانه عمومی در شهرستان دزفول دایر است.

ارسال نظر

     


-->