طرح ساماندهی مزار شهدا توسط شهرداری شهرامام در حال اجراست - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
13th، نوامبر 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th نوامبر 2015 ساعت 11:37 ق.ظ | کد خبر: 36448  

اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای شهرک انقلاب توسط شهرداری شهرامام (ره)در حال اجراست.
به گزارش دزمهراب شهردارشهرامام (ره) درنشست شورای این شهرکه باحضوررییس بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان دزفول برگزارشد، اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای شهرهای امام،میانرود وشهرک انقلاب را نشانگر جاودانه کردن نام، یاد و خاطره شهدا دانست و افزود: ترویج فرهنگ شهادت، موضوعی بسیار عمیق و نیازمند برنامه ریزی مناسب است اما ساماندهی مزار شهدا وحضور نسل جوان دراین مزارها، می‌تواند یکی از راه‌های آشنایی این نسل با ارزش ها وآرمان های شهدا باشد.
علی واهبی به رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی، درباره گلزار شهدا اشاره کرد وافزود: امام خمینی ( ره) تلاش برای احیای قبور شهدا را تلاش درجهت احیای راه شهدا برای حال وآینده دانسته اند.
وی پیشرفت‌ها در تمامی مراحل کشور رامدیون شهدا دانست وخاطر نشان کرد:شهدا حق بزرگی برگردن ما دارند واین طرح، کار کوچکی برای ادای دین به شهداست.
شهردارشهرامام (ره) گفت : طرح ساماندهی گلزار شهدای اسحاق ابراهیم (ع) با هزینه ای بالغ بر ۲۸۵میلیون تومان ، جهت بهره مندی صحیح ازفضای معنوی وفرهنگی آن مکان مقدس در حال اجرا میباشد .
وی تصریح کرد: علاوه بر اعتبارات در نظر گرفته شده اعتباراتی نیز از محل منابع شهرداری شهرامام (ره) در نظر گرفته شده که در مجموع با اعتیار فوق، زمینه اجرای عملیات زیباسازی مزار شهدا فراهم ‌شده است .
در این جلسه رییس بنیادشهید وامورایثارگران شهرستان دزفول اظهار داشت، شهدا به عنوان میراث گرانبهای هشت ساله دفاع مقدس هستند که همه وظیفه داریم ازآن‌ها به نحو احسن محافظت کنیم.
محمد سبزواری با بیان اینکه ساماندهی گلزار شهدای یک شهر ساماندهی نماد مقاومت و ایثار آن شهر است، تصریح کرد: همه باید برای انجام این حرکت خداپسندانه با جدیت تلاش کنیم.
وی طرح ساماندهی مزار شهدا را در شهرک انقلاب بابیان اینکه تعداد شهدادی این منطقه ۱۱۲ شهید والامقام هستندبا اعتبار۲۸۵ میلیون تومانی عنوان کرد و گفت:نقشه و کلیه مشخصات و برآوردهای این طرح انجام یافته و عملیات اجرایی آن با نظارت بنیاد شهید توسط شهرداری شهرامام (ره) از ابتدای هفته گذشته آغاز شده است.
رییس شورای شهرستان دزفول دراین نشست با اشاره به اینکه شهدا برای همیشه ماندگار هستند، گفت: خیلی افراد به این دنیا پا گذاشتند و رفتند ولی شهدا برای همیشه زنده‌اند زیرا خداوند در قرآن به صراحت فرمودند که شهدا نمرده‌اند بلکه برای همیشه زنده‌اند و نزد خداوند روزی می‌خورند.
عبدالعلی کریمی با تاکید اینکه امروزه دارالشفای ما گلزار و مزار شهدا است و باید بیشتر به آنها توسل بجوییم، گفت: شهدا شفابخش هستند و امام امت تربت پاک آنها را دارالشفای عاشقان و مومنان می‌داند.
نایب رییس شورای شهرامام(ره)نیزدراین نشست، مهمترین هدف ساماندهی گلزار شهدا را ، تبدیل این مکان به کانون فرهنگی دربخش مرکزی معرفی کرد و ادامه داد: با توجه به فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تبدیل گلزارهای شهدا به کانون های بزرگ و مراکز فرهنگی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین به فرموده ایشان که عنوان داشتند همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار دلسوختگان، عاشقان و عارفان و دارء الشفاء آزادگان خواهد بود.
قنبرمحمدی گفت : گلزار شهدای اسحاق ابراهیم(ع) ۱۱۲قبورشهید شهرهای میانرود،شهرامام(ره) وشهرک انقلاب را در خود جای داده است می طلبد که دیگرشهرداری ها ومسئولین دراین راستا تلاش جدی داشته باشند؛ چرا که امروزه مزار شهدا به محل زیارتگاه و تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا تبدیل شده است.
وی در خاتمه گفت: همه ما به عنوان سرباز ولایت مدیون مجاهدت شهدای ایثارگر هستیم. و باید در خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران به صورت عملی وارد عمل شده تا فردای قیامت شرمنده شهدا نباشیم.
پاسداشت و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا از وظایف مهم مسئولان و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی است که ساماندهی مزارهای شهدا تنها ادای دینی به این شهدای گرانقدر محسوب می‌شود.

نظر بینندگان
  1. a says:

    سلام افتخاراست که ازمناطق محروم خبرمیگویید ممنون خداوشماهستیم

ارسال نظر

     


-->