طرح مطالعاتی کنترل آلودگی هوای دزفول تصویب شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
11th، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 11 th می 2016 ساعت 7:14 ب.ظ | کد خبر: 43058  

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از تصویب طرح مطالعاتی کاهش و کنترل آلودگی هوای دزفول در اداراه کل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر داد و گفت:بر اساس این مطالعات نقشه راه محیط زیست دزفول در زمینه آلودگی هوا برای دراز مدت طراحی می شود.

فرهاد قلی نژاد  اظهار کرد:بر اساس این طرح تمام شاخص های تاثیرگذار در ایجاد آلودگی هوای دزفول در افق بلند مدت ارزیابی و مورد مطالعه قرار گرفته و برنامه ریزهای لازم برای کاهش و کنترل آلودگی هوای دزفول انجام می شود.
وی ادامه داد:در این کار علمی پژوهشی که با همکاری دانشگاه انجام می شود بررسی وضع موجود، جهت غالب وزش باد و شاخص های محیط زیستی و جغرافیایی اقلیم شهر دزفول ارزیابی و در نهایت با ارائه یک نقشه راه فهرست صنایع مجاز پیشنهاد و بر اساس آن از ایجاد صنایع آلاینده جلوگیری می شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول هدف این طرح را جلوگیری از گرفتار شدن دزفول در معضل آلودگی هوا برشمرد و اظهار کرد:از عوامل مهم کنترل آلودگی هوا، نوسازی خودروها، توسعه ناوگاه حمل و نقل عمومی، گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه و استاندارد سازی سوخت خودروهاست که چشم انداز این شاخص ها در نقشه راه محیط زیست دزفول در ترسیم می شود.
قلی نژاد همچنین از احداث دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوا برای سنجش ریزگردها و گازهای مضر تولیدی خودروها در دزفول خبر داد و افزود: سنجش آلودگی هوای شهر دزفول از اطلاعات ضروری این طرح مطالعاتی است که با احداث این ایستگاه سنجش اطلاعات دقیق آماری از میزان تولید گازهای مضر خودروهای عبوری دزفول به دست می آید.
وی با بیان اینکه اجرای طرح مطالعاتی کاهش و کنترل آلودگی هوا در تمام کلانشهرها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت توصیه شده است گفت: اجرای این طرح مطالعاتی برای دزفول به عنوان دومین شهر پرجمعیت خوزستان امری ضروری در کنترل و پیش گیری از آلودگی هوای این شهر در آینده است.
شهر دزفول با بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دومین شهر پرجمعیت خوزستان است.
در چند سال گذشته توجه به ایجاد صنایع بزرگ و افزایش چشم گیر خودروهای عبوری در این شهر موجب شده تا برخی نگرانی ها از احتمال مبتلا شدن دزفول به آلودگی هوا ناشی از صنایع و خودروهای آلاینده افزایش یابد.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->