حجه الاسلام طه هاشمی گزینه معاونت فرهنگی ارشاد شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th سپتامبر 2013 ساعت 7:23 ب.ظ | کد خبر: 6718  
شنیده‌ها حاکی از آن است که طه هاشمی طی روزهای آینده از سوی علی جنتی به سمت معاونت فرهنگی وزارت ارشاد منصوب خواهد شد.IMAGE635147665418385780
طه هاشمی متولد سال ۱۳۳۷ در زرند کرمان است که پس از اتمام دوره دبیرستان در سال ۱۳۵۶ در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شد.
وی در کنار تحصیل به دلیل علاقه به علوم دینی در ساعات فراغت به مطالعه و تحصیل در علوم حوزوی می‌پرداخت.
سرانجام در سال ۱۳۶۷ با اخذ درجه دکتری از دانشگاه علوم پزشکی تهران برای ادامه تحصیل حوزوی و انجام طبابت راهی حوزه علمیه قم شد؛ در همین زمان از سوی مقام معظم رهبری به ریاست مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و همچنین عضویت در هیئت مدیره دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منصوب گردید.
وی در سال ۷۵ از سوی مردم قم به نمایندگی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد و یک سال بعد به عضویت هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درآمد.
دکتر هاشمی در کنار مطالعات دینی و تحصیلات حوزوی در فقه و اصول فلسفه صاحب مقالات متعدد و تالیفاتی در زمینه‌های فرهنگی و سیاسی بوده و همچنین آشنا و صاحب نظر در معماری ایرانی اسلامی، موسیقی، شعر، ادبیات و سینما است.
لازم به ذکر است، سیدطه هاشمی از جمله روحانیون جریان نواندیشی دینی در ایران است.
وی در سال ۷۷ مبادرت به انتشار روزنامه انتخاب را کرد و سمت صاحب امتیاز و مدیرمسئولی دو روزنامه «انتخاب» و «اخبار امروز» را در کارنامه خود دارد.
همچنین در کنار فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و سال‌ها به تدریس در سطوح مختلف دانشگاهی پرداخته است.
در کنار اخذ مدرک دکتری پزشکی، وی فارغ‌التحصیل روش اندیشه شناسی مدرسه عالی شهید مطهری بوده و تحصیل در فقه، اصول و فلسفه و نیز اخذ دکتری روان‌شناسی از سایر سوابق تحصیلی وی به شمار می‌آید.
طه هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره پنجم،‌ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و کارپرداز فرهنگی مجلس، عضو کمیسیون تلفیق بودجه، رئیس فراکسیون مستقل مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه، عضو نظارت بر فیلم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و غیره بوده است.
همچنین عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تهران، مدیریت کمیته فرهنگی-اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ریاست مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و عضویت در شورای بررسی کتاب قم و غیره از سمت‌های وی در سال‌های اخیر به شمار می‌آید.
ارسال نظر

     


-->