پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

علت سهمیه بسیار ناچیز دزفول در استخدامی آموزش و پرورش چیست؟

به گزارش دزمهراب مدتی است داستان استخدام در آموزش و پرورش و سهمیه بسیار اندک دزفول در این استخدام سوالاتی را در ذهن مردم ایجاد نموده بود. به طوری که تعداد پذیرش در خوزستان حدود 307 نفر و سهم دزفول به عنوان دومین شهر استان فقط 7 نفر، در نظر گرفته شده در صورتی که سهمیه اهواز 45 نفر است. خبرنگار دزمهراب دلیل این موضوع را از رئیس آموزش و پرورش شهرستان دزفول جویا شد تا مردم دزفول از دلیل آن آگاه شوند.

رئیس آموزش و پرورش دزفول در این رابطه گفت: آموزش و پرورش قرار است قریب به پنج هزار نفر استخدام داشته باشد که اولویت با آنهایی است که سابقه پیش دبستانی دارند و آزمون آن اواخر شهریور برگزار میگردد. سهمیه استخدام در هر شهر از طریق استان و براساس تقاضای نیرو، نیروی دانشگاه فرهنگیان، برخی مسائل و مشکلات و نیز سهمیه ای که برای جانبازان و ايثارگران در نظرگرفته شده است می باشد.

نصر الله پور ادامه داد: از قریب پنج هزار نفر حدود هزار و سیصد نفر را به سهمیه ايثارگران و جانبازان بالای 25 درصد اختصاص داده اند که دزفول یکی از شهرهایی است که بالاترین رقم را در ايثارگران دارد به همین خاطر قسمتی زیادی از سهمیه ما از آن طریق جذب میشود.

وی در پایان اذعان داشت: ما تعداد دقیق جذب از طریق سهمیه ايثارگران و جانبازان  شهرستان را نداریم لذا علاوه بر اینکه آزمون برگزار میگردد عزیزانی ایثارگر و جانباز بالای 25 درصد هستند یک سهمیه ای به آنها اختصاص پیدا میکند که دزفول بالاترین آمار را در استان از این حیث دارد.

اخبار مرتبط