عیادت مسئولین دزفول از حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی فارغ - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
23rd، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd اکتبر 2013 ساعت 3:07 ب.ظ | کد خبر: 8361  

امام جمعه ی دزفول “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”،فرماندار ویژه ی دزفول “مهندس احسانی نیا”،فرمانده بسیج ناحیه مقاومت شهرستان دزفول “سرهنگ محتشمی راد”همراه با دیگر مسئولین شهری از “حجت الاسلام سید مصطفی فارغ”که چندیست در بستر بیماریست عیادت کردند.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”ضمن اشاره به فعالیت های “حجت الاسلام والمسلمین فارغ”سلامتی ایشان را از خداوند متعال مسئلت کردند.

“حجت الاسلام والمسلمین فارغ دزفولی کیست ؟

“سید مصطفی فارغ دزفولی” در سال ۱۳۱۱در دزفول، در بیت مرحوم آیت الله حاج سید حسین فارغ دزفولی، دیده به جهان می گشاید. آقا سید مصطفی،در سن شش سالگی، در مکتبی که در آن زمان، تقریباً به صورت ملی اداره می شود، وارد می شود. سید مصطفی، دوران ابتدائی، تا مقطع دیپلم را با شرکت در امتحانات متفرقه، سپری نموده و آن گاه دروس علوم حوزوی را در محضر مراجع عالی قدر دزفول، همچون: مرحوم آیت الله نبوی، مرحوم آیت الله آقا شیخ محمد علی معزی، مرحوم آیت الله منصور سبط الشیخ انصاری تلمذ می نماید. چندی نیز در قم، از محضر درس آیت الله بروجردی و آیت الله گلپایگانی، برخوردار و در بعضی مواقع نیز در درس اصول مرحوم امام خمینی(ره)، شرکت می نماید.

“حجت الاسلام سید مصطفی فارغ دزفولی” ، از علمای مبارز و انقلابی و شجاع دزفول است که در دوران مبارزه با جسارت و شجاعتی کم نظیر در تظاهرات ها شرکت و در مجالس ختم شهدا به ایراد سخنرانی می پردازد.

بارها ساواک از او می خواهد تا به منبر نرود ، اما او بدون اعتنا به خطابه می پردازد و به همین دلیل به اهواز تبعید می شود و در اهواز نیز در کنار شهید دانش به مبارزات خود ادامه داده و در سال ۵۶ به دزفول برمی گردد.

“سید مصطفی فارغ” در اکثر مساجد دزفول که پایگاه انقلاب بوده است سخنرانی می کند و با جسارت تمام رژیم را به باد انتقاد می گیرد و در تظاهرات ها پیشاپیش مردم است.

در گزارش رئیس شهربانی دزفول به ساواک ، ضمن ارسال نوار سخنرانی ایشان ، اعلام می شود که او تحریک کننده مردم علیه رژیم و مبلغ امام خمینی است.

**انقلابیون هر شب پس از نماز مغرب و عشا پای منبر سید مصطفی می نشینند و در حین سخنرانی اعلامیه پخش می کنند.

**اغلب سخنرانی های او چنان کوبنده است که مردم پس از سخنرانی هایش از مسجد بیرون آمده و به تظاهرات می پردازند که اوج این حرکت ها ماه مبارک رمضان ، در مرداد و شهریور ۵۷ می باشد که او در مساجدی چون : زرگران ، مرشدبکان(ابوذر) ، امام حسن عسکری(ع) و مسجد بازار اقدام به سخنرانی می کند.

**سید مصطفی بابت همین افشاگری ها ، مدام توسط ساواک احضار شده و تهدید و ارعاب می شود و به وی اخطار داده می شود که بر خلاف مصالح ملی حرف نزند و انتقاد از حکومت نکند. اما او همچنان در راه مبارزه ، لحظه ای از پای نمی نشیند.

**باید گفت که بدون شک ، سخنرانی های آقای فارغ تاثیر زیادی در حرکت و اعتراض مردم دزفول به اقدامات وحشیانه رژیم منحوس پهلوی داشته است.

**پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایشان در دوره های دوم و سوم مجلس شورای اسلامی ، به مدت هشت سال، در سمت نمایندگی مردم فهیم دزفول،انجام وظیفه می نماید و لازم به ذکر است که فرزند ایشان نیز در دوران حماسه و ایثار به فیض عظمای شهادت نائل می شود.

گفتنی است نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول حسب وظیفه دیدار از علمای اعلام خصوصاً روحانیت انقلابی دزفول را در برنامه خود دارد و در طی سال به بهانه های مختلف با آنها دیدار دارند . سال گذشته نیز ایشان به همراه تنی چند از اعضای نهادامامت جمعه دزفول از حجت الاسلام فارغ عیادت کرده بودند.

ayadat.faregh00003

مجدز

ارسال نظر

     


-->