غرب آسیا - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
26th، دسامبر 2012
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th دسامبر 2012 ساعت 12:07 ق.ظ | کد خبر: 1605  

البته من اصرار دارم این منطقه را «غرب آسیا» بگویم، نه خاورمیانه. تعبیر خاور دور، خاور نزدیک، خاور میانه درست نیست. دور از کجا؟ از اروپا. نزدیک به کجا؟ به اروپا. یعنى مرکز دنیا اروپاست؛ هر جائى که از اروپا دورتر است، اسمش خاور دور است؛ هر جا نزدیکتر است، خاور نزدیک است؛ هر جا وسط است، خاورمیانه است! این تعریفى است که خود اروپائى‌ها کردند؛ نه، ما این را قبول نداریم. آسیا یک قاره‌اى است؛ شرقى دارد، غربى دارد، وسطى دارد؛ ما در غرب آسیا قرار داریم. بنابراین منطقه‌ى ما اسمش منطقه‌ى غرب آسیاست، نه منطقه‌ى خاورمیانه.
(بیست و سوم رمضان المبارک ۱۴۳۳ مطابق با بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱، بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اساتید دانشگاه‌ها)
میگوییم مطیع امر ولایتیم. یعنی ولی فقیه فرمانی داد سریع لبیک می گوییم و اجرا و …

فرمان های آقا بسیارند … خیلی هاشان مثل این اسم غرب آسیا ، حوالی همان روزهای بیانات مربوط، هم لذت میبریم و هم همیشه از آن میگوییم اما بعدها که دقیق تر نگاه می کنیم ، میبینیم خیلی از فرمان های آقا را انصافا جدی گوش نداده ایم و انصافا تر اینکه اگر گوش میدادیم ضرر که نداشت هیچ ، حتی نتایج حاصل از ان مانع بسیاری از مشکلات میشد. حالا پرهیز از مصرف گرایی و تهذیب و تحصیل و ورزش و جهاد اقتصادی و کالای ایرانی و غیره بماند! این غرب آسیا یک تغییر واژه ی ساده بود! … نهایتش این بود که بین مکاتبات و محاورات بنویسیم “غرب آسیا” داخل پرانتز (خاورمیانه ی قدیم) . همین!

صدا و سیمای محترم ما که آتشت بر دلهامیان شعله ور تر مباد. کاش شما شروع میکردید!

در ولایتمداری این ملت همیشه در صحنه تردیدی نیست اما لازم است یک قدم جلوتر بگذاریم و جدی تر از قبل گوش به فرمان ولایت باشیم.

ارسال نظر

     


-->