پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

فرماندار دزفول:مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید کاربردی شوند

حجت الاسلام والمسلمین ” سیدمحمدعلی قاضی دزفولی” روز شنبه در هشتاد و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: ۴ خرداد فرصتی برای تبیین مقاومت و ایستادگی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس است.

اهمیت چهارم خرداد و مقاومت و ایستادگی مردم دزفول
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد:تلاش می شود با هماهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در یکی از خطبه های نماز جمعه سراسر کشور در خصوص اهمیت چهارم خرداد و نیز مقاومت و ایستادگی مردم دزفول سخن گفته شود.

امام جمعه دزفول افزود:از آیت الله قاضی بعنوان امام جمعه فقید و نماد مقاومت شهرستان دزفول تجلیل خواهد شد.

جشن نیمه شعبان به دور از هنجارشکنی برگزار شود
امام جمعه دزفول همچنین با تاکید بر مدیریت جشن و شادی نیمه شعبان گفت: ویژه برنامه های جشن نیمه شعبان باید به دور از هنجار شکنی برگزار شود.
حجت الاسلام والمسلمین  قاضی با تاکید بر اینکه جشن نیمه شعبان نباید از سوی برخی به سمت گناه و معصیت کشیده شود از نیروی انتظامی خواست تا با هنجار شکنان در جریان جشن نیمه شعبان برخورد کند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول  از اصحاب رسانه خواست برای برگزاری هر چه بهتر جشن نیمه شعبان بر اساس موازین اسلامی اطلاع رسانی کرده و فرهنگ سازی کنند.

برپایی موکب دزفول در کربلای معلی به مناسبت نیمه شعبان

امام جمعه دزفول همچنین از تلاش صورت گرفته برای برپایی موکب دزفول در کربلای معلی به مناسبت نیمه شعبان خبر داد و گفت:در مدت سه روز برپایی این موکب با کمک های اهدایی مردم دزفول از زائران پذیرایی می شود.

قهرمانی تیم فوتبال استقلال خوزستان افتخاری برای ورزش این استان است
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول با تبریک قهرمانی تیم فوتبال استقلال خوزستان در مسابقات لیگ برتر گفت:کسب این مقام افتخاری برای مردم استان خوزستان می باشد که باید به آن بیشتر توجه شود.
حجت الاسلام  والمسلمین قاضی اظهار کرد:این قهرمانی ثابت کرد استان خوزستان در ورزش نیز دارای استعدادهای بی شماری است و حرف برای گفتن دارد.
امام جمعه دزفول  بر گسترش فعالیت های ورزشی در جامعه به ویژه برای نسل جوان تاکید کرد و گفت:ورزش یکی از مولفه های مهم در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است که باید با فراهم کردن زیر ساخت ها به آن توجه شود.
امام جمعه دزفول تقدیم جام قهرمانی لیگ برتر فوتبال از سوی تیم استقلال خوزستان به شهدای مدافع حرم را حرکتی ارزشمند و شایسته تجلیل دانست و گفت:این موفقیت زمینه ای برای کسب موفقیت های بعدی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول همچنین حضور رضا نجاتی فرماندار جدید این شهرستان را فرصتی برای خدمت رسانی به مردم و نیز توسعه و پیشرفت این شهرستان دانست واز خدمات مهندس آصفی فرماندار دزفول تجلیل کرد..
در این نشست برنامه های بزرگداشت چهارم خرداد روز مقاومت و ایستادگی و روز دزفول تبیین شد.

سخنان فرماندارجدید  دزفول

در ادامه این نشست آ قای رضا نجاتی فرماندار جدید دزفول خدمت به مردم عزیز و ولایت مدار دزفول را برای خود توفیق الهی دانست وگفت: امیدوارم در چهار چوب قانون بتوانم به درستی انجام وظیفه کنم تا در روز تودیع رو سفید مردم و خانواده شهدا باشم.

رضا نجانی  در ادامه باتاکید بر اثر گذاری وجایگاه مهم  شورای فرهنگ عمومی گفت: توجه به چالش های فرهنگی جامعه و برنامه ریزی برای حل آنها از جمله ضرورت هایی است که باید به آنها توجه شود.

فرماندار جدید دزفول افزود:این شهرستان  از ظرفیت ویژه ای در زمینه های مختلف فرهنگی برخوردار می باشد که باید از این ظرفیت برای ارتقای شاخص های فرهنگی در شهرستان استفاده کرد.
وی دست یابی به اقتصاد مقاومتی به عنوان نقشه راه ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری را هدف و شاخص فعالیت ها در همه بخش ها برشمرد و افزود:زیربنای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام کار فرهنگی است.
گزارش حجت الاسلام والمسلمین شیخ مرتضی بیگدلی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول در مورد فعالیت های قرآنی و فرهنگی این  سازمان از دیگر موضوعات این جلسه بود که مشروح  آن اطلاع رسانی خواهد شد.

مجد دز

اخبار مرتبط