فرهنگ دینی را باید با شیوه های جذاب به دانش آموزان منتقل کرد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th نوامبر 2014 ساعت 3:20 ب.ظ | کد خبر: 22941  

امام جمعه دزفول بر انتقال فرهنگ دینی به جامعه دانش آموزی با استفاده از شیوه های جذاب و متنوع تاکید کرد و گفت: برای اینکه دانش آموزان تحت تاثیر فرهنگ بیگانه قرار نگیرند باید از روش های متنوع و جذاب برای انتقال باورهای دینی استفاده کرد.

81389849-6082276

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ‘سیدمحمدعلی قاضی دزفولی’ در آیین تجلیل از انجمن های برتر اولیا و مربیان شهرستان دزفول اظهار داشت:در راستای نهادینه کردن فرهنگ دینی در جامعه و جذب جوانان و نوجوانان باید مسیری را انتخاب کرد که بیشترین اثر را بر روی مخاطب داشته باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول همچنین با تاکید بر توجه به نیازهای جوانان و نوجوانان به ویژه در زمینه فرهنگی افزود: هویت بخشی به دانش آموزان در برنامه های فرهنگی ، علمی و آموزشی نقش مهمی در موفقیت دانش آموزان دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تعلیم و تربیت را وظیفه ای سنگین و حساس دانست و افزود:مناسبت های مذهبی که نقش مهمی در تقویت باورهای دینی دانش آموزان دارد باید در مدارس گسترش یابد.

حجت الاسلام قاضی با انتقاد از کمرنگ شدن فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در مراکز آموزش عالی خاطر نشان کرد:برای گسترش فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی باید به صورت پایه زمینه فعالیت علمی دانش آموزان را در مدارس فراهم کرد.

وی همراهی و همدلی در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان را مهم دانست و گفت: تعلیم و تربیت باید توام با بصیرت بخشی ، اخلاص و تدبیر باشد تا اثر گذار و ماندگار شود.

امام جمعه دزفول در ادامه به وظیفه خطیر و حساس اولیا و مربیان در کنار معلمان تاکید کرد و گفت: در تعلیم و تربیت دانش آموزان به عنوان سرمایه های کشور باید از تمام ظرفیت بهره گرفت.

وی در خاتمه از عملکرد انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش دزفول به خاطر فعالیت های اثر بخش در زمینه های مختلف دینی ، فرهنگی ، علمی و آموزشی تقدیر کرد.

‘ غلامرضا نصراله پور’ معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت انجمن اولیا و مربیان به اجرای طرح برکت به همت معلمان خیر و نیک اندیش اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح یک هزار و ۴۵۰ دانش آموز کم بضاعت از کمک ها لازم بهره مند شدند.

‘ عبدالامیر طحان ‘ مسوول انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش دزفول نیز در این آیین با بیان اینکه در ۳۸۰ آموزشگاه دزفول انجمن اولیا و مربیان تشکیل شده به تشریح فعالیت های این انجمن در زمینه های مختلف پرداخت.

در این آیین که در محل ستاد نماز جمعه دزفول برگزار شد از ۵۲ انجمن اولیا و مربیان این شهرستان که دارای رتبه برتر کشوری ، استانی و شهرستانی می باشند با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر

     


-->