پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

فرهنگ مردم متدین دزفول اصلا با اجرای کنسرت های موسیقی همخوانی ندارد

دزمهراب:فرهنگ مردم متدین دزفول اصلا با اجرای کنسرت های موسیقی همخوانی ندارد

00

به گزارش دز مهراب “حجت الاسلام  قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول در گفتگو با رهیاب با انتقاد از وضعیت فرهنگی در دولت یازدهم اظهار داشت: به نظر می رسد که سیاست گذاری ها و تخصیص اعتبارات در مسائل فرهنگی جهت صحیحی ندارد.

وی افزود:مراکز فرهنگی دینی مثل مساجد، کانون های قرآن و… در کل کشور و استان خوزستان  مورد بی مهری قرار گرفته اند در حالیکه در دوران دولت قبلی به این مراکز بها داده می شد و دوران طلایی داشتند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد:این دولت می گوید “برای مراکز دینی بودجه نیست خزانه خالی است” اگر خزانه خالی است پس باید برای موسیقی هم خالی باشد نه اینکه برای مراکز فرهنگی دینی اعتباری نیست ولی برای موسیقی و کنسرت پول باشد.

وی ادامه داد:امروز  متاسفانه به کنسرت های موسیقی بهای بیشتری داده می شود در حالیکه سیاست های فرهنگ دینی و نظام در راستای ترویج موسیقی نیست دین مداری قاطبه مردم خوزستان اقتضا می کند که سرمایه گذاری فرهنگی متناسب با شان آنها باشد نه برای یک عده قلیل.

قاضی دزفولی عنوان داشت:شاید در تهران برخی دنبال موسیقی هستند ولی معنا ندارد همان نسخه ای که برای تهران پیچیده می شود در دزفول هم اجرا شود باید مختصات فرهنگی هر شهری در برنامه ریزی  ها دیده شود و فرهنگ بومی سازی شود.

وی ادامه داد:فرهنگ مردم متدین دزفول اصلا با اجرای کنسرت های موسیقی همخوانی ندارد مسئولین باید به این نکته توجه کنند نباید برنامه های فرهنگی را برای عده ای قلیل برنامه ریزی کرد.

اخبار مرتبط