پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

«فصل خلوت»؛ شعار مراسم اعتکاف ۱۴۳۶

دزمهراب:عنوان و شعار «فصل خلوت» با همفکری جمعی از کارشناسان مذهبی کشور و با همکاری ستاد مردمی اعتکاف و نظرسنجی از هزاران نفر از فعالان فرهنگی کشور به عنوان شعار مورد توجه و تاکید در اعتکاف امسال انتخاب شد.

این شعار با توجه به فلسفه اصلی اعتکاف که در بیانات رهبر معظم انقلاب، جهت لزوم ایجاد فضایی برای حال خلوت در میان معتکفین، مورد تاکید قرار گرفته، انتخاب شده است.

ایشان در تاریخ 26/4/1387 چنین می‌فرمایند:« این اعتکافی که جوانها انجام میدهند، در واقع دارند با خدا خلوت میکنند. اعتکاف بیشتر یک کار فردی است؛ ایجاد یک ارتباط با خداست. جوری نشود که برنامه‌های جمعی این مراکز اعتکاف، حال خلوت و حال ارتباط فردی و قلبی با خدا را در افراد ضعیف بکند یا بگیرد. مجال بدهند؛ وقت بگذارند؛ بگذارند این جوانها قرآن بخوانند، نهج‌البلاغه بخوانند، صحیفه‌ی سجادیّه بخوانند.»

از اینرو دعوت می‌شود برای ایجاد جریانی هماهنگ و یکپارچه میان جبهه فرهنگی انقلاب در روزهای نورانی ماه رجب به‌ویژه ایام اعتکاف، مساجد، هیئات و تمامی مجموعه‌های فرهنگی انقلاب هم با درج نشان‌نوشته ویژه «فصل خلوت» در کنار پوستر، طرح‌ها و اقلام تبلیغاتی و فضاسازی، وبگاه، تولیدات و سایر فضاهای محیطی و رسانه‌ای تحت مدیریت‌شان، در تجلی هرچه بیشتر انسجام، همدلی و وحدت جبهه حق نقش داشته باشند.

00

تسنیم

اخبار مرتبط