قدردانی جالب پناهیان از ائمه جمعه اهواز +صوت - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
5th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 5 th ژانویه 2015 ساعت 1:42 ب.ظ | کد خبر: 25015  

حجت‌‌الاسلام پناهیان در اجتماع زائران اربعین مطرح کرد؛

 قدردانی جالب پناهیان از ائمه جمعه اهواز +صوت

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان گفت:من از این مسئله خوشحالم که امام جمعه اهواز و بقیه علما همراه مردم شدند و نماز جمعه اهواز به این علت تعطیل شد و یا بسیاری از سازمان‌ها مانند نیروی انتظامی و شهرداری تهران خود را در این راه بیمه‌ کرده‌اند.

به گزارش دزمهراب به نقل از عروج ، مراسم اولین اجتماع زائران پیاده اربعین حسینی با حضور جمع کثیری از عموم مردم در مصلی امام خمینی تهران برگزار شد. در ابتدای این مراسم سعید حدادیان، مداح و شاعر اهل‌بیت شعرخوانی و نوحه‌خوانی کرده و سعید قاسمی نیز سخنرانی کرد.

حجهالاسلام علیرضا پناهیان در بخش دیگری از این مراسم گفت: حضور این جمع بعد از زیارت اربعین در این شب شهادت بسیار به جا بوده و می‌تواند به عنوان یک میعادگاه به یادگار باقی بماند به شکلی که هرسال و در همین زمان در مصلی تهران دور یکدیگر جمع شویم.

وی افزود: آن‌ها که تازه امسال به این راهپیمایی رفته‌اند مزه لازم را کشیده‌اند و این برنامه ادامه دار می‌شود. این حماسه بزرگ بدون توصیه دارد آثار خود را باقی می‌گذارد و لازم است درباره آن گفت‌و‌گو کرد. ما در حالی داریم سالگرد این حماسه ۹ دی را می‌گذرانیم که کسی ما نگفته است که ما بیاییم و این کار را انجام دهیم. کسانی که آن حماسه ۹ دی را آفریدند اینروزها آنقدر حماسه می‌آفرینند که منجر به ظهور امام زمان می‌شود. تازه حماسه ۹ دی و دفاع مقدس دارد به اصل خود می‌رسد.

پناهیان با اشاره به اینکه این روضه‌های امام حسین(ع) بوده‌اند که انقلاب را ایجاد کرده‌اند، گفت: اگر این روضه‌ها انقلاب را ایجاد کرده‌اند، پس راهپیمایی اربعین چه تاثیری خواهد داشت؟ حضور این جمعیت کثیر در این اربعین بسیار معنادار است که انگار این اتفاق میعادگاهی برای دوران غیبت است. انگار که از این اتفاق قرار است نتیجه‌ای را ببینیم. شاهد من بر این مدعا حرکت حماسی و بدون توصیه مردم با جوش و خروش بسیار در این اربعین حسینی است. این سال‌ها بسیاری برای پیدا کردن مکان برای ساخت موکب به مشکل بر می‌خورند. موکبی که ساخت و هزینه کردن در آن فخر خدمت به زائران اباعبدالله را به همراه دارد.

استاد دانشگاه هنر با اشاره به حضور چندین باره آقا مصطفی فرزند امام خمینی(ره) در پیاده‌روی نجف تا کربلا، ادامه داد: این سوال را مطرح می‌کنند که چرا مردم به حرکت در آمده‌اند و در دفاع مقدس حضور دارند؟ امام در پاسخ گفته است که دل‌های جوان‌ها متحول شده و این از علائم ظهور است. تحولی که بدون هیچگونه سرمایه‌گذاری بوده است. هیچکس نمی‌تواند بگوید که در ۹ دی برخی با توصیه در این جمع حضور پیدا کرده‌اند. اکنون که این باب باز شده است ما آثار این حضور پر برکت را می‌بینیم و باید نسبت به آن مسئولیت داشته باشیم.

پناهیان افزود: برخی از مناطق عراق بدلیل تهدید گروهک داعش موکبی برپا نکرده بودند اما وقتی حضور مردم ایران را دیدند خوشحال شدند. شما نمی‌دانید که احترام ملت ایران در عراق تا چه حدی بالا رفته است. بیایید خودمان را برای امام حسین(ع) وقت کنیم. من می‌خواهم به مسئولین بگویم که آیا این کسانی که در پیاده‌روی امسال حضور داشتند‌، می‌توانند از حضور خود در سال آینده صرف نظر کنند؟ چرا ما نباید راهی را باز کنیم که جمعیت بیشتری به این سفر بروند. سفری که در آن برای ما قرارگاه تعیین کرده‌اند.

وی افزود: من سال‌ها است که می‌بینم افرادی که به این سفر می‌روند بعد از آن گروه‌هایی را تشکیل می‌دهند و افراد دیگری را نیز با خود همراه می‌کنند. خدا شاهد است اگر ما به اربعین توجه کنیم به بسیاری از مسائل دست پیدا می‌کنیم. من از این مسئله خوشحالم که امام جمعه اهواز و بقیه علما همراه مردم شدند و نماز جمعه اهواز به این علت تعطیل شد و یا بسیاری از سازمان‌ها مانند نیروی انتظامی و شهرداری تهران خود را در این راه بیمه‌ کرده‌اند. بسیاری حسرت زده‌ شدند که نتوانستند در این سفر حضور داشته باشند.

پناهیان با اشاره به اینکه باید برای اربعین سال آینده برنامه‌ریزی کرد، گفت: به جز رابطه عاطفی که در این راه ایجاد شده است، اربعین موجب عزت اسلام و مسلمانان شده است و دیگر نباید جمعیت این راهپیمایی کم شود. این بیرق اربعین که اینچنین جهانی برافراشته شده است نباید پایین بیاید. ما با هم عهد می‌بندیم که در این راه و بیرق اختصاصی امام حسین(ع) سربلند باقی بماند.

دریافت فایل صوتی

ارسال نظر

     


-->