پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

لباس آخوندی

بسم الله الرحمن الرحیم

یه موضوعی ذهنم رو درگیر کرده! “لباس آخوندی!”

چرا بعضی از مردم هر وقت توی تلویزیون یه آخوند می بینن سریع میزنن شبکه ی دیگه؟! چرا بضیا نمی رن مسجد برای نماز جماعت صرفا به خاطر اینکه یه آخوند امام جماعت اون مسجده؟! چرا وقتی یکی فامیلش “آخوند زاده ست”تغییرش میده؟! چرا یه نفر رو که خیلی دوست دارن اگر تو لباس آخوندی بیننش باهاش دیگه حرف هم نمیزنن؟! و چراهایی مثل اینها!تعجبم از اینجاست که اغلب همین جماعت مذهبی هستن و به قول خودمون اهل خداو پیغمبرن! اما چطور شده که با کسایی که لباس پیامبر رو پوشیدن اینرفتارها رو دارن؟آخه این لباس، لباس پیامبره! پیامبری که کوچکترین رفتارش برای ما سرمشقه.چه برسه به لباسش! امام زمانی که ما خودمون رو منتظرش می دونیم، قراره باهمین لباس پا بینمون بذاره. پس از ایشون هم چون “لباس آخوندی” پوشیده باید بدمون بیاد؟! شاید یه عده ی محدودی از این لباس متنفرن و یا ازش می ترسن؛ به همین دلیل نمی خوان ما دوسش داشته باشیم! و اینجوری میشه که جوک میسازن براش، فیلممیسازن و… از این جور کارها!لابد دارید فکر می کنید “الان میگه غرب!” بله! البته! بالاخره باید یه جوری و به هر قیمتی مسلمونا رو از دور امام زمان متفرق کنن! به نظرخودشون این هم قسمتی از کاره، لباس!

عجیب لباس آدم رو عوض می کنه!

وقتی یه دکتر روپوش پزشکی می پوشه و ژست پزشک بودن میگیره، وقتی یه نفرلباس یه قومیت خاص رو می پوشه و احساس میکنه عضوشون شده، وقتی یه خانم چادر می زنه و حس حیای خاصی می کنه، وقتی یه طلبه لباس آخوندی می پوشه حس می کنه باید حرمت این لباس رو نگه داره، وقتی یه لباس خاص می شه نشونه ی یه قشر خاص و همه اون لباس رو مال اون قشر میدونن… یعنی اینکه، لباس توانایی خاصی تو تغییر آدما داره!

شاید یکی از اهداف غرب این باشه که مسلمونا در عین مسلمون بودن سراغ این لباس نرن! چون می تونه ظاهرشون رو هم امام زمانی کنه!اینم یه پسر کوچولو که در آینده دوست داره آخوند بشه!

 13921016000632_PhotoL

یا صاحب الزمان! اگر دعاهای شما پشت سر ما نبود چه بلایی سرمون میومد آقا…؟!

“خدایا بیا و رهبرمان را برسان             یوسف فاطمه تاج سرمان را برسان”

اخبار مرتبط