پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی از واحد دزفول بازدید کرد

به گزارش دزمهراب به نقل از مرکز خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول، مهندس محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به اتفاق هیأت همراه خود با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول از ساختمان های این واحد بازدید نمودند که شامل: مسجد زیبای موعود( با طراحی و ساختمان منحصر بفرد به سبک معماری اسلامی – سنتی)، سالن اجتماعات شیخ مرتضی انصاری، مجتمع ورزشی امام علی(ع) و چمن مصنوعی روباز خواهران و چند ساختمان دیگر می باشد.

در این بازدید که با استقبال دکتر ناصر سراج خرمی رئیس، هیأت رئیسه واحد دزفول و همچنین دکتر علیرضا عصاره مؤسس این واحد دانشگاهی، انجام پذیرفت، “مهندس هاشمی” در جریان طرح های پایان یافته، در دست اقدام و آینده واحد دزفول قرار گرفتند، که در این راستا راه کارهای لازم و مناسب جهت مرتفع شدن موانع از طرف ایشان ارائه گردید.

واحد دزفول که هم اکنون بیش از 200 هکتار اراضی با کاربری آموزشی و کشاورزی و در حدود یکصد هزار متر مربع فضای آموزشی و پژوهشی، پرورشی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی در اختیار دارد یکی از واحد های بسیار بزرگ و نمونه چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی و آموزشی در کشور به حساب می آید.

مهندس محسن هاشمی از تلاش های صورت گرفته و زحمات بی دریغ تمامی کسانی که از گذشته تا کنون در به نتیجه رساندن اهداف واحد سهمی داشته اند تشکر و قدر دانی نمود.

همچنین محسن هاشمی ضمن بازدید از ساحل رود دز، آسیاب های آبی، موزه مردم شناسی دزفول و پل قدیم این شهرستان( مربوط به دوره ساسانیان با بیش از 1700 سال قدمت)، دزفول را شهری با تمدن چند هزار ساله و بناهای معماری سنتی – اسلامی منحصر به فرد دانست، که می تواند به قطب گردشگری کشور تبدیل شود.

“دانشگاه جندی شاپور” اولین دانشگاه علمی جهان ساخته شده در زمان ساسانیان، تپه چغامیش، آرامگاه یعقوب لیث صفاری شهریار ایرانی، مجموعه تاریخی شاه رکن الدین و خانه تیزنو از جمله بخش های دیدنی و تاریخی دزفول به شمار می آیند.

IMG_9t695IMG_9699

 

 

اخبار مرتبط