پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

محفل انس با قرآن در دزفول برگزار شد

همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، محفل روحانی و نورانی انس با قرآن با حضورفرماندهی سپاه ناحیه دزفول،فرماندهان پایگاه ها وشورای قشر بسیج کارمندی وکارگری شهرستان دزفول در نمازخانه اداره تعاون روستایی این شهربرگزار شد .
به گزارش دزمهراب ازروابط عمومی بسیج ادارات دزفول،فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج  شهرستان دزفول دراین آیین نورانی گفت: هدف از برگزاری محفل انس با قرآن را فرصتی برای انس بیشترکارکنان ادارات و جوانان با قرآن وبهره گیری ار الگوهای قرآنی دانست.
سرهنگ عبدالامیرمحتشمی راد افزود: با توجه به هجمه های گسترده فرهنگی دشمنان علیه کشورمان، باید حرکت های عمیقی برای تثبیت و بقای بنیان های دینی، اعتقادی و فرهنگی جامعه صورت گیرد.
وی تصریح کرد:معتقدیم قرآن کتاب همه شئون زندگی است و تربیت، اخلاق، شهادت،بیداری اسلامی، اقتصاد اسلامی و… در آن برای تعالی انسان مومن وجود دارد.
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج  شهرستان دزفول ضمن برشمردن فضیلت‌های کلام خدا و تأکیدات مقام معظم رهبری در جهت ترویج آن در بین کودکان و نوجوانان بر نهادینه کردن آن در بین قشر نوجوان و جوان تأکید کرد و گفت: اگر بتوان فرهنگ قرآنی را در بین مردم نهادینه کرد، قطعاً پیامد آن، فرهنگ جهاد وایثار و از خود گذشتگی و زندگی بر اساس آموزه‌های دینی و قرآنی خواهد بود که این امر استحکام خانواده‌ها را در پی خواهد داشت.
سرهنگ محتشمی راد؛ فضای سیاسی امروز را بسیار غبارآلود و پیچیده توصیف کرد و برای رفع این معضل تشخیص فضا را با بصیرت و شناخت بالا بیان کرد.
فرمانده حوزه بسیج  کارمندی وکارگری شهرستان دزفول نیزطی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: تفکر مردم ما این است که بسیج و بسیجی در جامعه ما ارزشی بوده و به‌ واسطه این قداست به یقین از جایگاه والایی برخوردار است.
سیدعزیزاله پژوهیده؛ ماموریت اصلی بسیج را استفاده از توانمندی واستعدادهای مردمی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ذکر کرد وگفت: قدرت بسیج متکی بر توانمندی و توانایی‌های مردم است.
وی افزود: در بعد فرهنگی بسیج باید با امر به معروف و نهی از منکر، افراد را از معضلات جامعه و تهاجم فرهنگی دشمن و راه‌های مقابله با آن آگاه سازد.
فرمانده حوزه بسیج کارمندی وکارگری شهرستان دزفول ضمن تأکید بر ضرورت برگزاری جلسات حلقه‌های صالحین برای این دوحوزه بسیج تصریح کرد: از جمله وظایف اصلی فرماندهان پایگاه‌های بسیج ادارات برگزاری کلاس‌های آموزشی
درخصوص ترویج و توسعه سبک زندگی اسلامی برای کارکنان و تشکیل جلسات مستمرحلقه صالحین است.
پژوهیده در پایان عنوان کرد: بسیج باید محور وحدت باشد و با پویایی،برنامه‌ریزی و اجرای به موقع برنامه‌های ابلاغی در مسیر تعالی نظام حرکت کند.
رییس اداره تعاون روستایی دزفول نیزدراین آیین معنوی ونورانی اظهار داشت:حضور مردم در صحنه‌ها باعث ایجاد امنیت و اقتدار کشور و برای مسئولان دلگرمی است تا بتوانند مقابل دشمن بایستند.
مهندس رضا هودگربیان داشت: امروز به برکت خون پاک شهدا و هدایت امام ورهبری حرف اول را در منطقه می‌زنیم.
/////////////////////////////
فرمانده سپاه دزفول: امروزه بسیجیان باید در راستای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان پیش قدم باشند
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول گفت: امروزه بسیجیان باید در راستای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان پیش قدم باشند و با بالا بردن بصیرت خود هجمه‌های دشمنان را ناکام بگذارند.
به گزارش      بنقل ازروابط عمومی بسیج ادارات دزفول،فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول درمراسم انتصاب فرمانده جدیدپایگاه بسیج اداری دانشگاه جندی شاپوردزفول که با حضور رئیس دانشگاه،فرمانده حوزه بسیج اداری، و جمعی از کارمندان این دانشگاه ،ضمن تبریک بمناسبت ماه مبارک رمضان گفت: بسیج تداعی گر همت والا، گمنامی، اخلاص و دلسوزی انسان‌های بی ادعایی است که فقط و فقط در راه رضای خدا گام برمی‌دارند و گوش به فرمان ولایت دارند .
سرهنگ عبدالامیرمحتشمی راد افزود:وقتی تفکر بسیج به میان می‌آید واژه‌هایی نظیر شجاعت، غیرت، جهاد، سخت کوشی، اخلاص، ولایت پذیری و حریت معنای ویژه‌ای پیدا می‌کند.
وی در ادامه فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول گفت:بسیجی باید توطئه‌های دشمنان را به خوبی بشناسد و در راستای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان در حوزه جنگ نرم و سخت تلاش و انجام وظیفه کند.
رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیزدراین مراسم گفت: بایدبرای بسیج در حوزه تعلیم و تربیت نقش جدیدی را طراحی و یک ضریب نفوذ  برای آن تعریف کرد.
دکترمحمدرضا عصاری، نیروی انسانی مومن،متعهد و بسیجی را یک عامل مهم درتوسعه دانشگاه ها،سازمانها و نهادهای اجتماعی دانست و گفت: پیشرفت‌های بزرگ نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف مرهون تفکر و روحیه بسیجی است.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) اهداف متعالی و والایی را برای بسیج به عنوان یک شجره طیبه ترسیم نمودند، تصریح کرد: تحقق این اهداف والا، مقدمات ظهور منجی عالم بشریت (عج) را فراهم خواهد نمود.
رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول درپایان گفت:بسیجی کسی است که علاوه بر اطاعت پذیری از ولایت فقیه در توسعه کشور مشارکت کند و همواره مدافع نظام و ارزش های اسلامی باشد.
فرمانده حوزه بسیج  کارمندی وکارگری شهرستان دزفول درادامه این مراسم با تاکید بر اهمیت راه اندازی پایگاه بسیج  اداری دراین دانشگاه گفت: رویکرد بسیج در تمام دانشگاه ها،ادارات  و سازمان ها بر منویات مقام معظم رهبری و ماموریت های محوله سازمان بسیج مستضعفین است، که در خصوص تولید علم و جنبش نرم افزاری، جذب بسیجی جوان و نخبه پروری با تشکیل حلقه های علمی و صالحین و در حوزه های مختلف می باشد.
سید عزیزاله پژوهیده گفت: حضرت امام خمینی (ره) با تشکیل بسیج، انقلاب اسلامی را در برابر تمامی خطرات بیمه کرد. و اگر این نظریات با تفکر بسیج و اندیشه های اسلامی و تدابیر مقام معظم رهبری ممزوج شود بی شک موجب پیشرفت کشور اسلامی خواهد شد.
فرمانده حوزه بسیج  کارمندی وکارگری شهرستان دزفول افزود: امید است با نصب العین قرار دادن تقوی و جهاد فی سبیل ا… و پیروی از ولایت فقیه و عنایت کامل به موازین شرع مقدس اسلام و همچنین حفظ هماهنگی با بسیج  و با همکاری کارمندان  وکارگران بسیجی،گام های موثری جهت احیای فرهنگ ناب و مقدس بسیج در محیط  دانشگاه ها وادارات بر داشته شود.
پژوهیده با بیان اینکه نام بسیج همواره امید آفرین و آرامش‌بخش بوده است، اظهار کرد: عزت امروز ایران اسلامی در سطح جهان محصول مجاهدت‌های بسیجیان در زمینه‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی، دفاعی، هنری، تولیدی، سازندگی و … می‌باشد.
گفتنی است:ازتلاش وزحمات هادی سعیدی فرفرمانده مقاومت بسیج اداری دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول تقدیر وحکم مسئولیت جدیداین پایگاه به محمودنیک منش محول شد.
//////////////////////////////////

اخبار مرتبط