مخالفت حوزه ی علمیه ی آیت الله سبط شیخ انصاری با برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
24th، فوریه 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 24 th فوریه 2013 ساعت 12:10 ب.ظ | کد خبر: 1961  

مراقب باشیم مبادابه خدا و رسول خیانت کنیم .برگزاری چنین مجالسی خیانت به خون شهداست و کسانی که می توانند با بیان و عمل خود مخالفت کنند لکن سکوت می کنند،خائن هستند

یا ایها الذین آمنوا کونوا انصار الله ( الصف . ۱۴ ) ای مومنین یاور واز انصار خدا باشید . ( یا ایها الذین آمنوا لا تخونوا الله و الرسول ) الانفال . ۲۷ مراقب باشیم مبادابه خدا و رسول خیانت کنیم .برگزاری چنین مجالسی خیانت به خون شهداست و کسانی که می توانند با بیان و عمل خود مخالفت کنند لکن سکوت می کنند،خائن هستند .

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”رئیس حوزه علمیه آیه الله سبط الشیخ الانصاری طی سخنانی در “مسجد حضرت مهدی عج ” ، ضمن  تبیین فریضه  امربه معروف و نهی از منکر و آثار سوء بی توجهی و عدم عمل به آن گفت : طبق آیه ی شریفه ی ( کنتم خیر امه اخرجت للناس تامرون بالمعروف … آل عمران . ۱۱۰ ) برتری امت اسلام نسبت به سائر امم به خاطر امر به معروف و نهی از منکر می باشد  . ایشان با اشاره به آیات ( قل یا اهل الکتاب لستم علی شیئ … المائده ۶۸ ) و ( لعن الذین کفروا من بنی اسرائیل علی لسان داوود و عیسی بن مریم … المائده ۷۸ ) و ( مثل الذین حملوا التوریه … الجمعه . ۵ ) گفتند : برتری و اعتبار و مقبولیت ما ، در سایه ی عمل به دستورات قرآن کریم  تحقق می یابد .

 ایشان با ذکر روایتی از امام صادق علیه السلام (انّ بنى‌امیّه اطلقوا تعلیم الایمان، و لم یطلقوا تعلیم الکفر، لکى اذا حملوهم علیه لم یعرفوه ) گفتند : همانطور که آشنایی با مظاهر و جنبه های اثباتی ایمان لازم است ، آگاهی نسبت به شرک و فسق و نفاق و مصادیق آن ضروری است . در کنار ( و حلنی بحلیه الصالحین ) توجه به ( … و رفض اهل البدع … ) لازم است . همان طور که در جهت تشکیل جلساتی مثل دعای کمیل و ندبه کوشش می کنیم ، بایستی با برگزاری مجالس نامبارک و فاسقانه و فتنه برانگیزی  که مخرب سلامت اخلاقی و امنیت اعتقادی و نجابت عمومی است، مخالف باشیم .

ایشان با اشاره به آیه ی شریفه ی ( و لما رجع موسی الی قومه غضبان اسفا … الاعراف . ۱۵۰ ) گفتند : یکی از نشانه های مسلمان حقیقی ، داشتن غیرت دینی وخشمگین شدن  در مواجهه با منکرات می باشد . چرا ما شاهد چنین خشمی درخود و خصوصا در بسیاری از مسئولین نیستیم

ایشان با ذکر حدیث ( صنفان من امتی اذا … ) سلا مت نفس عالمان ، معلمین ، دبیران ، مدرسین و مسئولین را عامل مهم سلامت اخلاقی و اعتقادی جامعه دانسته و تصریح کردند : با توجه به آیه ی شریفه ی( و اذ قالت امه منهم لم تعظون قوما … الاعراف . ۱۶۴ ) گروه ساکتین و فاعلین ، اهل عذاب ، و تنها گروه ناهین اهل نجات خواهند بود .

ایشان ضمن اعلام مخالفت شدید و صریح حوزه ی علمیه آیه الله سبط الشیخ با فراهم کردن شرائط برگزاری مجالسی که با روح تعالیم اسلام و اهداف انقلاب و شهداء و منویات مقام معظم رهبری و فتاوای مراجع عظام تقلید مباینت دارد ، خواستار دستور الغاء این مجلس لغو و لهو (که بناست در تاریخ ششم و هفتم اسفند ماه در این شهر برگزار شود ) از متصدیان امور اجرائی و فرهنگی شد .

مدیر و مدرس حوزه علمیه آیه الله سبط الشیخ افزودند : پخش صدای یک خواننده از رسانه ملی ، فاقد هرگونه حجیت شرعی می باشد . ما مقلد مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب هستیم نه مقلد برنامه های تلویزیون . بسیاری از این برنامه به منزله ی زدن چوب حراج بر ارزش های دینی می باشد .

ایشان باانتقاد از بی تفاوتی نسبت به منکرات در سطح شهر، متدینین و مخصوصا مسئولین را به توجه بیش از پیش نسبت به فریضه ی عظیم امر به معروف و نهی از منکر ، با استفاده از شیوه های صحیح ، دعوت نموده و سکوت در مقابل منکراتی که سلامت اخلاقی و دینی و اعتقادی مردم را در معرض خطر قرار می دهد ، خیانت به دین و متد ینین دانستند .

ارسال نظر

     


-->