پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مدلول فرمایش رهبر انقلاب آرامش بخشی در فضای سیاسی کشور بود/ برخی برای تبرئه خود نامه نگاری کردند

یک کارشناس مسائل رسانه‌ای گفت: فضای سیاسی سه سال اخیر نشان داد که ظرفیت سوء استفاده از سخنان رهبر انقلاب بسیار بالاست.

وحید یامین پور در گفت‌وگو با رجانیوز تصریح کرد: رهبر انقلاب برای اینکه فضای عمومی فرهنگ سیاسی را مدیریت کنند، سخنانی را مطرح می‌کنند اما رسانه‎ها دقیقا از همان حرف برای التهاب آفرینی در فضای سیاسی سوء استفاده می‎کنند.

وی اظهار داشت: الان می‌توان به راحتی پیش‌بینی کرد که از رسانه‌ها صدای خائن خائن‌شان بلند شود و به همدیگر بگویند خیانتکار و بگویند این خیانت است و آن خیانت.

یامین پور با بیان اینکه همان طوری که دیدیم بلافاصله بعد از سخنان رهبر انقلاب برخی برای تبرئه کردن خود شروع به بیانیه دادن کردند، افزود: این خیلی مراقبت می‎خواهد، دقیقا همین اتفاق پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم هم افتاد و آقا می‌فرمودند که اصلی و فرعی کنید تعدادی از رسانه‎ها دقیقا متن را به حاشیه بردند و حاشیه را جای متن گذاشتند و دقیقا حرف آقا را با همان حرف نابود کردند.

مجری سابق صدا و سیما خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب نخواستند با این جمله یک صفت جدیدی تولید کنند که رقبای سیاسی با آن صفت به جان هم بیفتند، به این معنا که تا به حال ما به یکی می‌گفتیم ساکت فتنه و یکی هم می گفتیم انحرافی، الان هم خائن و جریان خیانتکار هم اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه هشدارهای رهبر انقلاب اقتضاءاتی و استلزاماتی هم دارد، گفت: مدلول حرف آقا این نیست که هم دیگر را به خیانتکار بودن متهم کنیم، مدلول حرف ایشان آرامش بخشی به فضای سیاسی است و این فهمش راحت است اما اجرایی کردنش دشوار!

یامین پور ادامه داد: چون علی الظاهر ذات رسانه بر التهاب آفرینی بنا شده، به خصوص رسانه‌هایی که به عنوان بازیگر سیاسی ورود می‌کنند یکی از نقش‌های خود را التهاب آفرینی در فضای سیاسی تعریف کردند، و هرچه که هم به روز انتخابات نزدیک تر شویم سطح التهابات بالاتر می رود.

به گفته این کارشناس مسائل رسانه دال مرکزی حرف آقا طی چندسال اخیر آرامش بوده است، یعنی همه چیز به نفع آرامش عمومی باید کنار برود، برای همین است که حرف آقا را با خود حرف آقا نقض می کنند.

وی اظهار داشت: آقا سخنرانی کردند برای پایان التهابات اما برخی سیاست بازان از همین سخنرانی برای آغاز التهابات سوء استفاده خواهند کرد.

اخبار مرتبط