مراسمهای مسجد سلمان فارسی در هفته دفاع مقدس+عکس - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، سپتامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st سپتامبر 2013 ساعت 11:36 ق.ظ | کد خبر: 6903  
بسم الله الرحمن الرحیم
به گزارش موسسه مهراب بنا است که در هفته دفاع مقدس از طرف مسجد سلمان فارسی برنامه هایی در سطح مسجد و شهرستان  برگزار شود که برای آگاهی بیشتر از این مراسمات مصاحبه ای را با جناب آقای مهندس زرکی مسئول واحد شهدای مرکز فرهنگی حضرت زهرا(س) مسجد سلمان فارسی انجام داده ایم که توجه شما را به آن جلب می نماییم. ایشان قرار است به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسماتی رادر سطح مسجد و شهرستان برگزار کنند .همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وبلاگ مسجد سلمان فارسی به نشانی salmanefarsi.persianblog.ir مراجعه فرمایید .
جناب آقای زرکی سلام . شنیده ایم که قرار است مسجد سلمان فارسی در هفته دفاع مقدس برنامه هایی داشته باشد . اگر ممکن است بفرمایید که چرا به فکر اجرای چنین برنامه هایی افتادید ؟
بسم الله الرحمن الرحیم . من هم خدمت شما و دوستانی که قرار است این مصاحبه را میخوانند یا گوش میدهند سلام عرض می کنم .
خوب چندین سال است که در این مسجد به مناسبت این هفته عزیز و مقدس برنامه و مراسمی اجرا نمی شود . از همین رو امسال با مسئول معاونت فرهنگی  هنری  مرکز فرهنگی حضرت زهرا(س) مسجد سلمان فارسی به این نتیجه رسیدیم که مراسمی به همین مناسبت و با شکوه هر چه بیشتر در مسجدمان برگزار کنیم تا انشاءالله جبران سال های گذشته نیز باشد .
الان ریز برنامه ها و مراسم هایی که قرار است در هفته دفاع مقدس در مسجد سلمان فارسی برگزار کنید را می دانید ؟
بله ، ما در این هفته سه مراسم به امید خدا برگزار خواهیم کرد که مراسم اول افتتاحیه است که  انشاءالله آن را در کنار مزار مقدس شهدا در قطعه شهدای شهید آباد برگزار خواهیم نمود که در این مراسم از روایتگری جانباز و رزمنده ۸ سال دفاع مقدس جناب آقای جولایی و مداحی برادر عزیزمان آقای حسن اسکندری و قرائت زیارت عاشور توسط ایشان بهره مند خواهیم شد .
مراسم دوم هم دیدار  با خانواده معظم شهید درولی است .
و مراسم سوم هم که قرائت دعای ندبه است که احتمالا آن را در کنار مزار شهدا برگزار می کنیم .
در کنار این مراسمات ، مسابقه انشا یا دلنوشته را در بین اعضای جلسات قرآن مسجد برگزار کردیم و همچنین برپایی نمایشگاه عکس جنگ تحمیلی که با همکاری مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهرستان را در هفته دفاع مقدس در دست کار خواهیم داشت.
 
اگر اشکال نداشته باشد بپرسم که هدفتان از برگزاری این مراسم چیست ؟ آیا قصد دارید بچه ها را به نقطه ای خاص برسانید ؟
بله قصد ما این است که با برگزاری این مراسمات بچه ها را با شهدا و سیره آنان هر چه بیشتر و بیشتر آشنا کنیم چون ما اعتقاد راسخ داریم که شهدا گوهر های گرانبهایی اند که اگر با آنان آشنا شویم و به آنان توسل کنیم می توانیم راه خود در زندگی پیدا کرده و به سعادت دنیوی و اخروی برسیم .
همچنین ما امیدواریم که انسی که بچه ها در طول این سری از مراسمات با شهدا پیدامی کنند پس از آن نیز بر زندگی ایشان اثر گزار باشد .
به عنوان سوال آخر اینکه بچه ها چه کمکی را می توانند به شما در اجرای این برنامه بکنند ؟
خوب بچه ها همین الان هم که دارند به ما کمک می کنند . در تهیه لوازم مورد نیاز در بحث تزئینات و … اما آن چه که می تواند بیشترین کمک به ما در اجرای این مراسمات باشد حضور و شرکت پر رنگ آن ها در برنامه هاست .
از شما جناب آقای زرکی تشکر می کنم که وقتتان را به ما دادید و از خداوند برای شما آرزوی موفقیت دارم. خدانگهدارتان.
من هم تشکر و قدردانی میکنم از شما از اینکه این فرصت رو در اختیار ما قرار دادید تا برنامه های هفته دفاع مقدس رو به اطلاع دوستانمان برسانیم خدانگهدار.
شبی با شهدا1
ارسال نظر

     


-->