پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مراکز درمانی و بیمارستانی شهر دزفول از نظر امکانات درمانی با کمبود مواجه هستند

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبودهای بهداشتی و درمانی کشور گفت: با اختصاص پنجسال یارانه کشور به حوزه سلامت می توان تمام مشکلات و معضلات حوزه بهداشت و درمان را برطرف کرد.

به گزارش دزمهراب دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی در بدو ورود به شهرستان دزفول مورد استقبال امام جمعه ، فرماندار و نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
وی همچنین با حضور بر مزار شهدای دزفول در شهید آباد این شهر با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل نسبت به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش و پزشکی همچنین بر مزار آیت الله سید مجدالدین قاضی دزفولی امام جمعه فقید شهرستان دزفول و نیز شهید هبت اله قاضی همچنین حجت الاسلام مخبر دزفولی از علمای دزفول حضور یافت.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر دوشنبه در نشست با هیات رییسه و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود:حوزه سلامت علاوه بر جسم با روح و روان مردم در ارتباط می باشد لذا افزایش امکانات و خدمات بهداشت و درمان نقش مهمی در سلامت روح و روان مردم دارد.
وی به اجرای موفقیت آمیز طرح تحول نظام سلامت از سوی دولت یازدهم اشاره کرد و گفت:همچنان باید در این زمینه کار و سرمایه گذاری شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابراز تاسف از مشکلات و کمبودهای بهداشتی و درمانی استان خوزستان گفت:در بازدید صورت گرفته از مراکز درمانی و بیمارستانی شهرهای دزفول و شوش مشخص شد که این شهرها از نظر امکانات درمانی با کمبودهای جدی مواجه هستند.
دکتر قاضی زاده گفت: بیمارستان نظام مافی شوش با 50 سال قدمت جوابگوی جمعیت بالای 200 هزار نفری این شهرستان نبوده و از نظر بهداشتی و تجهیزات اتاق عمل نیز بسیار ضعیف است ضمن اینکه کمبود تخت در این بیمارستان نیز مشهود است.
وی افزود: امکانات درمانی بیمارستان ابوذر اهواز نیز در سطح بسیار پایینی بوده که جای تاسف دارد.
وزیر بهداشت کاهش بودجه مصوب بیمارستان های دزفول و شوش را با وجود کمبود امکانات درمانی این شهرها درست ندانست و از نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی به خاطر حمایت از اعتبارات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تقدیر کرد.
قاضی زاده هاشمی در خاتمه بیان داشت:از آنجا که بیشتر مدیران ارشد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دزفولی می باشند انتظار می رود توجه ویژه ای نسبت به شهرهای دزفول و شوش داشته باشند تا در آینده نزدیک شاهد افتتاح بیمارستان مجهز در شهرهای دزفول و شوش باشیم.
در این نشست اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول مسایل و مشکلات این دانشگاه و نیز بیمارستان بزرگ دزفول را با وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در میان گذاشتند.
پرداخت مطالبات پزشکان ، تامین امکانات برای دانشگاه علوم پزشکی دزفول ، جذبد 50 عضو هیات علمی دانشگاه و جذب پرسنل جدید ، پرداخت اعتبارات ویژه به دانشگاه علوم پزشکی دزفول و توجه به شهرستانها در وزارتخانه مذکور در زمان تخصیص اعتبارات از جمله مطالب طرح شده در این نشست بود.

عباس پاپی زاده عصر دوشنبه در آیین افتتاح مرکز پرتو درمانی خیریه دزفول که با حضور دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی برگزار شد افزود:در صورت احداث ، این بیمارستان نخستین بیمارستان ساخته شده از اعتبارات دولتی در دزفول خواهد بود.


وی با بیان اینکه تمام تخت های بیمارستانی و مراکز درمانی در دزفول با کمک خیرین ساخته شده اند اظهار کرد:شهرستان دزفول در بخش بهداشت و درمان کمترین بار مالی را بر دوش دولت داشته است.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود:با توجه به موافقت وزیر بهداشت برای ساخت این بیمارستان از هم اکنون پیگیری برای دریافت مجوزهای لازم در کوتاهترین زمان انجام می شود.
پاپی زاده با اشاره به کمک خیرین شهرستان دزفول در ساخت بیمارستان و مراکز درمانی افزود: خیرین سلامت در دزفول در زمینه ساخت پایگاه اورژانس نیز پیش قدم شده اند.
وی همچنین ضمن تشریح عملکرد دولت یازدهم در زمینه بهداشت و درمان گفت:با اجرای طرح تحول نظام سلامت اتفاق بزرگی در حوزه سلامت در کشور رخ داد و بار سنگینی از دوش مردم برداشته شد.


نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اجرای موفقیت آمیز طرح تحول نظام سلامت را حاصل تعامل خوب دولت و مجلس به ویژه شخص وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دانست و افزود:
به رغم اقدامات خوبی که در بخش های مختلف در دزفول انجام شده هنوز این شهرستان در حوزه سلامت با مشکلات جدی روبروست.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز با قدردانی از مشارکت خوب مردم خیر دزفول در حوزه سلامت گفت:مردم دزفول همانگونه در دوران هشت سال دفاع مقدس پیشقدم و پیشگام بودند در حوزه سلامت نیز مشارکت های خوبی داشته اند.
سیدحسن قاضی زاده هاشمی در خصوص موافقت این وزارتخانه با ساخت بیمارستان 400 تختی دزفول گفت:وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی موافق ساخت این بیمارستان در دزفول است اما پولی برای ساخت آن موجود نیست لذا باید منایع لازم برای اجرای این طرح را تعریف کرد و انتظار می رود با تعریف منابع مالی بتوان این بیمارستان را در دزفول ساخت.


وی گفت:سالانه باید دو هزار تخت بیمارستانی در کشور احداث شود اما در حال حاضر اعتباری برای آنها نیست.
عضو شورای اسلامی شهر دزفول نیز در این آیین گفت:از دولتمردان انتظار می رود نگاه ویژه ای نسبت به شهرستان دزفول به عنوان شهر نمونه کشور داشته باشند و به مشکلات و کمبودهای دزفول نباید مانند سایر شهرهای برخوردار کشور نگریست.
حسین گلستانباغ افزود:اگر مسوولان تفاوتی بین دزفول و سایر شهرهای برخوردار قایل نیستند چه بهتر مردم دزفول لوح زرین نمونه شدن خود را بازگردانند.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت:خوزستان استانی است که همه ارکان نظام باید با نگاه ویژه به آن توجه شود.
دکتر هاشمی در سفری یک روزه به استان خوزستان از بیمارستانهای ابوذر اهواز ، نظام مافی شوش و مراکز درمانی دزفول دیدن کرد.
با حضور وزیر بهداشت مجهزترین مرکز پرتو درمانی خیریه کشور و نیز اورژانس 115 هوایی شمال خوزستان در دزفول افتتاح شدند.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در سفری یک روزه دوشنبه وارد استان خوزستان شد.

*ایرنا

اخبار مرتبط