پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مردم ایران منتظرپاسخ دندان شکن دولت به قطعنامه سخیف ومداخله جویانه اروپاهستند

حجت السلام والمسلمین قاضی دزفولی امام جمعه دزفول ظهر امروز در خطبه نماز جمعه دزفول با اشاره به نزدیکی ۱۳رجب سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز گرامیداشت 112233442211فداکاری مادران شهدا و ایثارگران گفت :متاسفانه ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگ اسلام برای عموم مردم جامعه مغفول و ناشناخته است که جبران این کاستی همت و تلاش جدی وعاظ و خطبای گرانقدر را می طلبد.

“خطیب جمعه دزفول” نقش صبورانه و فداکاری مادران وهمسران شهدا را در پیشرد اهداف متعالی نظام اسلامی غیرانکار دانسته ودر ادامه افزود:اگر این اسوه های مقاوم از خود صبوری نشان نمی دادند بدون تردید شوق شهادت طلبی در قلب رزمندگان می خشکید لذاست که آنها برگردن نظام حق حیات داشته و هیچگاه نباید نقش و جایگاهشان در جامعه کمرنگ شود

ایشان در ادامه یکی از راهبردهای تاثیر گذار فرهنگی برای مقابله با تهاجم ها را تجلیل از مقام خانواده های شهدا و ایثارگران و برنامه ریزی ویژه در این خصوص دانست.

“امام جمعه دزفول” در ادامه ابلاغ سیاست های سلامت از سوی مقام معظم رهبری را یادآور شده و تصریح کرد:نقش و اهمیت سلامت برهیچ کس پوشیده نیست . لذا مسئولین این سیاست های را به عنوان چشم انداز ومنشور عالی کشورعرصه سلامت تلقی نموده و از هرگونه کار موازی و سلیقه ای بپرهیزند تاانشاءالله به اهداف بلند خود دست یابیم .

“رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول” مجدداً با تاکید برای ایجادمنش مطالبه گری برنامه های فرهنگی مردم از مردم و مردم از مسئولین تاکید نموده و با اشاره به جلسه اخیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان افزود : نامگزاری هر سال ناشی از شناخت دقیق رهبری از شرایط کشور است و در همین راستاجلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در اولین فرصت یعنی هفته گذشته تشکیل شده و یکی از مهمترین مصوبات آن تعریف یک پیوست فرهنگی برای هرطرح و پروژه عمرانی است که اگر این روال بشکل برنامه ریزی شده در همه طرح های ملی اجرایی شود می تواند به شکل زیربنایی جلوی بسیاری از رخنه ها و هجمه های دشمن را بگیرد چرا که دشمن در جنگ نرم بدنبال راهی برای تغییر افکار و در ادامه آن تغییر رفتارهاست .

“حجت السلام والمسلمین قاضی دزفولی” با قرائت بندهایی از قطعنامه سخیف اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی چون  آزادی عوامل فتنه۸۸؛پایان حصر سران فتنه؛لغوممنوعیت همجنس بازان،تاسیس دفتراتحادیه اروپا در ایران،خاتمه نقض حقوق بشر وغیردمتراتیک خواندن انتخاب دولت یازدهم افزود : اتحادیه اروپا که خودشان یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در دنیا هستند با برداشتن لقمه ای بزرگ تر از دهان خود از مردم ما می خواهند اسلام،انقلاب،استقلال و آزادی و حاکمیت ملی خود را کنار گذاشته و به دوران جاهلیت طاغوت برگردند .

ایشان با محکوم کردن این قطعنامه هتاکانه ومداخله جویانه افزود:مردم ایران هنوز حمایت همه جانبه کشورهای اروپایی از صدام جنایتکار و تحویل سلاح های کشتار جمعی به او برای قتل عام مردم را فراموش نکرده اند

“قاضی دزفولی” با تشریح علل این همه جسارت و گستاخی دول غربی گفت : غرب به خیال خام خود بدنبال بهره برداری از دولت بوده و قصد دارد روند امتیازگیری خود را در حوزه های غیر هسته ای نیز سرایت دهد . آنها می خواهند بگویند که اگر ایران رفتار خود را اصلاح نکند نتها پروژه مذاکرات شکست خورده است بلکه سازمان تحریم به گذشته بازگشته و تحریم های جدید نیز برآنها افزوده می شود .

“خطیب جمعه دزفول” بااشاره به بیانات رهبرفرزانه انقلاب در روزهای اخیر افزود : لازم است مسئولین نسبت به دستاوردهای هسته ای تعصب داشته باشند چرا که ما این سرمایه های علمی را ارزان بدست نیاورده و در این راه بزرگ ترین داشته ی خود یعنی جوانان دانشمند هسته ای را تقدیم کرده ایم . لذا نباید در یک فکر خام انجور پنداشت که تحریم ها در راستای پیشرفت های هسته ای بوده بلکه انقلاب از ابتدا با تحریم روبرو بوده است حالا مثلاً کمی بیشتر شده اند .

“امام جمعه دزفول” اجازه مذاکره توسط رهبر انقلاب را به فرموده ی خودشان شکستن فضای خصمانه از ایران در جامعه جهانی عنوان نموده و خطاب به دستگاه دیپلماسی گفت :انتظار جدی ملت از مسئولین این است که در این زمینه یک قدم عقب نشینی نکرده و جوابی دندان شکن به اتحادیه اروپا بدهند .

“رئیس ستادامربه معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول” در پایان ضمن یادآوری نزدیکی اعیاد رجب و شعبان و تذکر به تالارهای برگزاری عروسی و ایجاد برخی اختلال های سهوی و عمدی تصریح نمود : بنده به عنوان رئیس ستاد از این تریبون به همه مسئولین ذی ربط ازنیروی انتظامی و سپاه تا دادستانی  ابلاغ می کنم که با هرگونه تخلف  دراین خصوص قویاً طبق موازین و قانون برخورد نمایند و بنده نتیجه را از آنها مطالبه خواهم نمود . مردم نیز ضمن تذکر به این نواهی ،تخلفات را به مسئولین گزارش دهند .

“امام جمعه دزفول” در خطبه نخست نماز در ادامه مبحث سیره و سبک زندگی از منظر اهل بیت(علیهم السلام) به موضوع خوش خلقی و خوش رویی و اثرات آن در زندگی انسان پرداخت .

اخبار مرتبط