پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مسئول دبیرخانه جشنواره عمار در گفت‌وگو با فارس:500 نقطه کشور میزبان فیلم‌های ضداستکباری جشنواره عمار+فیلم

13920804000395_PhotoA

مسئول دبیرخانه جشنواره عمار در گفت‌وگو با فارس:
500 نقطه کشور میزبان فیلم‌های ضداستکباری جشنواره عمار+فیلم
بامروت‌نژاد از اکران فیلم‌های ضداستکباری جشنواره عمار در 500 نقطه کشور خبر داد و گفت: فیلم‌های جشنواره عمار به مناسبت 13 آبان و با محوریت توطئه‌های آمریکا بر علیه ملت ایران در دو بسته آماده و برای اکران‌کننده‌ها ارسال شده است.

 

حامد بامروت‌نژاد مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم عمار در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس از آغاز «اکران شهید نادر مهدوی» به مناسبت 13 آبان در سراسر کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار به مناسبت فرا رسیدن 13 آبان، سالروز تسخیر لانه جاسوسی اقدام به تهیه و توزیع بسته فیلم‌های جشنواره عمار با موضوع بازخوانی توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران کرد، افزود: فیلم‌های جشنواره عمار با محوریت جنایات و توطئه‌های آمریکا بر علیه ملت ایران در دو بسته آماده و برای اکران‌کننده‌ها ارسال شده است.

* آغاز اکران‌های 13 آبان با یاد شهید نادر مهدوی

بامروت‌نژاد به علت نام‌گذاری این دوره از اکران‌های مناسبتی جشنواره عمار به مناسبت 13 آبان به یاد شهید نادرمهدوی، ادامه داد: این شهید بزرگوار در مبارزه با آمریکا و در عرشه ناو آمریکایی به شهادت رسیده است.

وی با بیان اینکه برای اکران این فیلم‌ها قریب به 500 اکران‌کننده اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: از این 500 اکران‌کننده استان‌های خراسان رضوی، اصفهان و قم، 3 استان اول در میزان تعداد درخواست هستند.

بامروت‌نژاد با اشاره به ارسال بسته‌ها به اکران‌کننده‌ها درباره زمان اکران 13 آبان، افزود: اکران‌کنندگان موظفند با توجه به شرایط و امکاناتی که دارند در ایام قبل یا بعد از 13 آبان فیلم‌ها را اکران کنند.

وی با اشاره به دوره قبلی اکران مناسبتی جشنواره عمار، ادامه داد: در اکرانی که به مناسبت هفته دفاع مقدس با عنوان «خیبر» داشتیم 224 اکران‌کننده‌ها بسته‌های ما را دریافت و اکران کردند.

* تسخیر لانه جاسوسی، حادثه 16 آذر، کودتای 28 مرداد، جنایت 12 تیر 67 و … موضوعات فیلم‌های اکران 13 آبان

مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم عمار در ادامه با اشاره به فیلم‌های حاضر در «اکران شهید نادر مهدوی» با بیان اینکه این فیلم‌ها برای دو طیف دانشجو و دانش‌آموز آماده پخش شده است، گفت: «444 روز»، «صدای انقلاب»، «بابا آمد»، «بنیاد دفاع از دمکراسی» و «آذرخش» فیلم‌های مستند، «پرواز تا بینهایت»، «سوپر هایتک»، «پرواز غریب» و «ناو وینسنس» انیمیشن‌های حاضر در این دو بسته است.

وی با اشاره به موضوعات این فیلم‌ها، افزود: تسخیر لانه جاسوسی، شهدای هسته‌ای، حادثه 16 آذر، کودتای 28 مرداد، جنایت 12 تیر 67 و جمله ناو وینسنس به ایرباس ایران و … از موضوعات این فیلم‌هاست.

*افزوده شدن موضوع 13 آبان به موضوعات بخش «فیلم ما» فراخوان جشنواره چهارم

حامد بامروت‌نژاد در ادامه این گفت‌وگو از افزوده شدن یک موضوع به موضوعات بخش «فیلم ما» فراخوان چهارمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، خبر داد و گفت: مردم و کسانی که علاقه دارند می‌توانند با دوربین‌های فیلمبرداری یا دوربین‌های موبایل از راهپیمایی 13 آبان شهر خود و حواشی و حرکت‌های مردمی این روزها فیلم گرفته و آن را در بخش «فیلم ما» جشنواره چهارم که مختص به فیلمسازان مبتدی است، شرکت کنند.

منتخبی از فیلم‌های این دوره از اکران‌های عمار را در کلیپ زیر می‌توانید ببینید

کلیپ جشنواره عمار

اخبار مرتبط