10th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 10 th می 2014 ساعت 6:17 ب.ظ | کد خبر: 15062  

مهم‌ترین محورهای سخنان زهرا حقی، نماینده گروه “چند رسانه‌ای شفق” در نشست خبری عوامل مستند “من روحانی هستم” بدین شرح است:

.

– از همان ابتدای روی کار آمدن آقای روحانی مشخص بود که به دلیل دوری ۸ ساله ایشان از فضای سیاسی از شخصیت ایشان سواستفاده کنند و تصویری جعلی از ایشان به نمایش بگذارند. به همین سبب ما سعی کردیم که بیشترین تکیه تحقیقاتمان را بر اساس منابع رسمی منتشر شده بگذاریم. به علت این که ما علم قطعی به حساسیت آن داشتیم بیشترین کار را بر روی تحقیق آن گذاشتیم. ما چندین بار به کتابخانه دانشگاه تهران، مجلس و مرکز اسناد انقلاب اسلامی مراجعه داشتیم.

– آقای روحانی به تنظیم کتاب خاطرات خود خیلی حساسیت داشتند و این مسئله ما را در سندیت این کتاب مطمئن‌تر می‌کرد. این کتاب تا سال ۵۸ را روایت می‌کرد. برای پس از آن سعی کردیم به منابع نزدیک به ایشان رجوع کنیم. بنابراین به خاطرات آقای هاشمی رجوع داشتیم.

– اولین معیار ما عدم نقض حریم شخصی بود؛ اینکه وارد حریم شخصی ایشان نشویم و هر آن چه از آقای روحانی می‌گوییم همانی باشد که آقای روحانی خودشان گفته‌اند و به صورت رسمی منتشر شده است.

– معیار دوم حفظ شأن دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور ایران بود. ما اصلاً به دنبال مسائل و اطلاعات حاشیه@دار نرفتیم. چون نمی‌خواستیم حاشیه‌ای داشته باشیم. زیرا یکی از خط قرمزهای ما عدم حاشیه‌سازی برای دولت‌هاست.

– در دی ماه گذشته نسخه نهایی این مستند آماده شد. با توجه به این که روز تولد رییس جمهور ۹ دی ماه است برای اولین بار از شبکه خبری اجتماعی افسران این مستند رونمایی شد. پس از این رونمایی درخواست اکران از سوی افراد مختلف به ما رسید.

– اولین اکران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران همان دانشکده خود رئیس‌جمهور صورت گرفت و برخوردها خیلی منطقی بود و بینندگان نظرات خود را می‌دادند.

– برخورد قشر دانشجو برخوردی منطقی و به دور از هیجان و جنجال بود و منتقدین و حامیان دکتر روحانی صحبت می‌کردند و تشکر هم می‌کردند.

– چهار ما ه از رونمایی از این مستند گذشت و اکران های زیادی صورت گرفت و ما به سراغ کار بعدی خود رفتیم. عده‌ای اولین روز بعد از آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مصاحبه‌ای با یک منبع آگاه از نهاد ریاست جمهوری و سپس با مصاحبه تند مشاور فرهنگی رئیس جمهور که ادبیات امنیتی و واقعا شگفت‌انگیزی داشت، پروژه تخریب این مستند را آغاز کردند و به یکباره ما تیتر اول همه این روزنامه ها شدیم. مگر می‌شود چنین اتفاقی بدون اتاق فکر صورت گرفته باشد؟!. چند نفر خاص برای این روزنامه‌ها مطلب می‌نوشتند و هر روز مسئولینی را که حتی مستند را ندیده بودند، وادار به موضع گیری می‌کردند. فتنه به ما نشان داد این رسانه ها از بیرون خط می گیرند. سناریویی که علیه ما اجرا شد خیلی جالب و عجیب شد. ابتدا به محتوا و تدوین اشکال گرفتند. منابع را نشان دادیم. سپس گفتند مغرضانه ساختید ولی وقتی مخاطب می‌دید برایش سوال بود که کجای آن مغرضانه است؟!. و اخیراً اشکالی که همین الان که من این جا هستم به این مستند گرفته اند این است که چرا الان چنین چیزی را ساخته اید؟.
هزاران دروغ علیه ما نوشته شد؟ چرا؟ به چه پشتوانه ای این همه دروغ گفته شد؟ اینهایی که این همه دروغ گفتند و تهمت زدند چرا خود را مصون از برخورد می دانند؟ آیا چاپ این همه دروغ با پول شخصی است یا پول بیت المال؟ چرا این همه دروغ؟ این همه افترا و تهمت؟ چرا این همه فشار بر روی قوه قضاییه برای برخورد با چند دانشجو؟

– تا مرز تکذیب هویت ما پیش رفتند. من امروز این جا هستم با همه معذوریت‌هایی که یک خانم دارد این جا در برابر دوربین‌ها هستم تا با شجاعت از مظلومیت این مستند دفاع کنیم. از ما شناسنامه خواستند آیا همیشه با مستندها این طور برخورد می‌کنند؟ ما با شناسنامه و گذرنامه‌مان آمده‌ایم تا بگوییم ازین پس قرار است هر که نقد می‌شود با شناسنامه باشد.

– تمام اطلاعات مستند ما معتبر است و با استناد به کتب منتشر شده رسمی صورت گرفته است و تمام این فیلم‌هایی که ما استفاده کردیم در اینترنت قابل دانلود است و از هیچ منبع محرمانه‌ای استفاده نکرده‌ایم.

– تخریب کنندگان ما شهامت این را نداشتند که از پشت پرده بیرون بیایند. ما این مستند را از خاطرات آقای هاشمی ساخته‌ایم. اگر مدعی هستید این بخش از مستند دروغ است چرا با ما برخورد می کنید؟ شاید شهامت این را ندارید که بگویید شاید خاطرات آقای هاشمی دروغ است.

– برای ما جالب است که از یک مستند ۵۶ دقیقه‌ای فقط به یک بخش خاص بپردازند تا کار ی کنند که آن مستند دیده نشود.

– مگر رئیس‌جمهور نگفتند بهترین ممیزی را وجدان مردم می‌دانند؟. اجازه بدهند مردم این مستند را ممیزی کنند. اجازه بدهند این مستند اکران شود تا در ممیزی وجدان مردم واقع شود نه این که جلوی اکران آن را بگیرند.

– به ما می گویند دروغ گفته‌اید؟ اگر می‌گفتیم روحانی اصلاح‌طلب است و به نخست وزیری میرحسین موسوی رای داده است راستگو بودیم؟ تقصیر مستندساز چیست که اقای روحانی به موسوی رای نداده است و یکی از عوامل موثر در جمع کردن غائله ۱۸ تیر است.

– ما به کارمان اعتقاد داشتیم و جزم ما بر ادامه این راه هست. من چند جمله خطاب به اقای روحانی به عنوان فردی که شناسنامه و گذرنامه ام را نشان دادم و اثرم نیز شناسنامه‌دار است می گویم: ما فکر می‌کردیم ابتدایی ترین معذورات یک خانم و ابتدایی‌ترین اخلاق رسانه‌ای رعایت می‌شود، اما نشد. خطاب من به ایشان به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشورمان این است:

ما این دغدغه را داریم که کسانی که وقتی به حکم خدا توهین می شود، سکوت می کنند، امروز در برابر مستندی که سوابق انقلابی شما را نشان می‌دهد شروع به عربده کشی کرده‌اند، فکر می‌کنیم این ها قصد دارند هاله‌ای برای شما ایجاد کنند تا منتقدین شما را از شما جدا کنند. اتفاقاتی که دارد امروز اتفاق می افتد شباهت زیادی به سال ۷۵ دارد. این روزنامه‌های زنجیره‌ای شباهت زیادی به روزنامه‌های زنجیره ای آن سالها دارد. اقای رئیس‌جمهور اینها کسانی هستند که شعار “عبور از روحانی” را سر خواهند داد. ما به وعده های الهی اعتقاد داریم “ان تنصروالله ینصرکم” ما برای خدا کار کردیم و خدا هم به ما تفضل کرد و ما با ایمان به وعده های الهی ادامه خواهیم داد. این “غوغازیست‌ها” برای محکمه الهی چه جوابی آماده دارند؟ یقین بدانید که آن روز و آن محکمه نزدیک است.

حزب الله سايبر

ارسال نظر

     


-->