پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

هیچ خانم و دختری حق دوچرخه سواری در معابر عمومی را ندارد

به گزارش  دز مهراب به نقل از مجد دز آئین پرصلابت نماز جمعه  با حضور اقشار مختلف مردم ولایت مدار دزفول درمصلای امام علی (ع) دزفول برگزارشد. حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدعلی قاضی” امام جمعه دزفول در خطبه های نماز ، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، با تاکید بر لزوم توجه به رعایت حجاب در جامعه گفت: عامل خیلی از مفسده ها و فسادها در جامعه به بی حجابی برمی گردد.

۹ دی باید زنده بماند/ فتنه ۸۸ شاخصی برای شناخت افراد

 وی ضمن تشکر از برگزاری شکوهمند مراسم ۹ دی در شهرستان دزفول، با تاکید بر اینکه ۹ دی باید زنده بماند، فتنه ۸۸ را شاخصی برای شناخت افراد دانست و تصریح کرد: سران فتنه باید بپذیرند که نظام را در بستر هرج و مرج و آشوب هوادارن خود به لبه سقوط کشاند.

امام جمعه دزفول ابراز کرد: سران فتنه باید در مقابل مردم سرافکنده باشند و باید از محضر خدا، ملت و رهبری توبه کنند

خطیب جمعه دزفول با اذعان به اینکه سران فتنه مغضوب ملت ایران هستند اظهار کرد: عده ای درصدد به چالش کشیدن ۹ دی هستند و فتنه ۸۸ را در حد یک سوء تفاهم تنزل دهند که قابل قبول نیست.

تشکر از سخنان انقلابی رئیس قوه قضائیه

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی همچنین سخنان رئیس قوه قضائیه در رابطه با محاکمه سران فتنه را یادآور شد و بیان کرد: ما از فرمایشات اقلابی و قاطعانه رئیس قوه قضائیه که گفتند بزودی در دادگاه عدل اسلامی به جرم های سران فتنه رسیدگی خواهد شد، تشکر می کنیم.

بنده تحمل این را ندارم که در دارالمؤمنین دزفول، قبح عمل زشت دوچرخه سواری زنان در ملاء عام شکسته شود

 رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با انتقاد شدید نسبت به دوچرخه سواری غیرقانونی تعداد اندکی از زنان و دختران در برخی از بلوارها و معابر عمومی دزفول تاکید کرد: بنده بعنوان رئیس احیاء امر به معروف و نهی از منکر اعلام می کنم که هیچ خانم و دختری حق دوچرخه سواری در معابر عمومی را ندارد.

وی ادامه داد: هر کس از خانم ها که می خواهد این ورزش را انجام دهد باید به مکان های مستوری در نظر گرفته شده که چشم نامحرم به آنها نمی افتد، برود.

امام جمعه دزفول ابراز داشت: در جلسه احیاء امر به معروف از نیروی انتظامی خواستم با قاطعیت جلوی این کار را بگیرد و اگر مسئولین اقدام نکردند، از مردم کمک خواهم گرفت.

رئیس شورای احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول تاکید کرد: بنده تحمل این را ندارم که در دارالمؤمنین دزفول، قبح عمل زشت دوچرخه سواری زنان در ملاء عام شکسته شود.

خطیب جمعه دزفول، لزوم رعایت حجاب در ادارات را یادآور شد و افزود: اگر یک مدیر غیرتمند دستگاه دولتی پیدا شود و به کارکنان خود اعلام کند که جواب مراجعه کنندگان بدحجاب را ندهند، من آن مدیر را در نماز جمعه معرفی می کنیم و از همه مدیران می خواهم که مثل او عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی با بیان اینکه چقدر باید نسبت به هنجارهای اخلاقی و زیرپا گذاشتن ارزشها چشمها را ببندیم؟ تصریح کرد: مگر این خانم ها، شوهر، برار و یا پدر ندارند؟ چرا اینقدر نسبت به ارزشها بی تفاوت شده ایم؟

وی دستور اسلام به حجاب را حفظ شخصیت زن مسلمان دانست و گفت: غرب با ترویج بی حجابی و بدحجابی و بی عفتی بدنبال استفاده ابزاری از زن است و این یکی از مهمترین رخنه های فرهنگی است که غرب بدنبال آن است.

رزمایش بزرگ ارتش، اقتدار و صلابت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را به رخ جهان کشاند

 امام جمعه دزفول، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری بی سابقه ترین رزمایش جمهوری اسلامی ایران، تحت عنوان “محمد رسول الله(ص)” خاطر نشان کرد: محدوده این رزمایش بزرگ که در کشور عزیزمان و آبهای بین المللی در محدوده ای به وسعت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار کیلومتر مربع از ساحل دریای عمان تا مدار ۱۰ درجه اقیانوس هند با حضور یگانهای هوایی، زمینی ، دریایی و پدافندی صورت گرفت، اقتدار و صلابت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را به رخ جهان کشاند.

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی تصریح کرد: در این مانور عظیم و بزرگ که در طول بعد از انقلاب بی سابقه بوده، نیروهای مسلح با استفاده از تجهیزات پیشرفته و نوین نظامی و پیشرفته ترین تاکتیک های نظامی توانستند با انجام این رزمایش گسترده و پیچیده نظامی توانمندی های خود را به رخ دشمنان اسلام بکشانند تا هیچ دشمنی در مخیله اش نگنجد، به این کشور تعرضی داشته باشد.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلانی فقط بدنبال بازدارندگی هستند که کسی جرأت تعرض به این کشور را نداشته باشد.

هیچ مجوزی برای پخش نکردن اذان نیست

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز در استان و اهواز، مباحث مطرح شده در این اجلاس را بسیار خوب و مفید دانست و با بیان تذکراتی نسبت به مسئله نماز در دزفول گفت:باید وقت اذان در سطح شهر، اذان از مساجد، بلندگو ها و هر جایی که امکان دارد پخش شود.

خطیب جمعه دزفول با بیان این که اذان مزاحمتی برای کسی ندارد، نسبت به پخش اذان صبح تاکید کرد و با اشاره به روایتی گفت: نه فقط اذان مزاحمت نیست بلکه طبق روایات اذان و شنیدن آن برای بیمار خوب است و باعث بهبود بیمار می شود.وی اکیدا تاکید کرد: هیچ مجوزی برای پخش نکردن نماز نیست.

 مسجد ملک شخصی نیست

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، برخی اتفاقات در مساجد دزفول را مورد اشاره قرار داد و گفت: مساجد ما محل عبادت و بندگی خداست و متعلق به عموم مردم مسلمان است و کسی حق ندارد مسجد را ملک شخصی خود بداند تا قفلی بر در آن بزند.

امام جمعه دزفول گفت: اداره محترم اوقاف نسبت به هیئت امنای مساجد توجه بشتری داشته و وظیفه قانونی خود را انجام دهد.

حجت الاسلام والمسلمین  قاضی با بیان اینکه شکایت زیادی نسبت به برخی مساجد و هیئات امناها صورت می گیرد، اظهار کرد: نصب امام جماعت در هر مسجد باید از مسیر درست و بر اساس ضوابط صورت گیرد.

بسیاری از مساجد دزفول ، روحانی ندارند

وی توجه به حوزه های علمیه برای تربیت طلبه و عالم دینی را ضروری دانست و ابراز داشت: بسیاری از مساجد ما، روحانی ندارند و یا امام جماعت غیر روحانی دارند که باید مردم به حوزه های علمیه و کسانی که بدنبال تربیت طلاب هستند، کمک کنند تاعالم دینی تربیت شود.

خطیب جمعه دزفول، عالم دینی را طبیب روحانی جامعه دانست و خاطر نشان کرد: اگر روحانی در جامعه کم باشد، مشکلات فراوانی در آن ایحاد می شود.

محکومیت دستگیری مجاهد بحرینی شیخ علی سلیمان/ تبریک و تسلیت شهادت سردار تقوی

امام جمعه دزفول، همچنین با محکوم کردن اقدام رژیم منحوس آل خلیفه برای دستگیری روحانی مجاهد بحرینی شیخ علی سلیمان را محکوم و خواستار آزادی آن عالم مجاهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی، با اشاره به شهادت مدافع حرم اهل بیت(ع) شهادت سردار بزرگ سلام، “سید حمید تقوی فر” را به امام زمان(عج)، نائب بر حقشان مقتم معظم رهبری و خانواده آن شهید، تبریک و تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد: ثمر خون این شهید نابودی دشمنان اسلام و اهل بیت و داعشی ها و تکفیری ها است.

namazjome12dey9300003

namazjome12dey9300002

namazjome12dey9300001

اخبار مرتبط