11th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 11 th می 2014 ساعت 2:40 ب.ظ | کد خبر: 15105  

شش عنوان کتابی که در ادامه معرفی می گردد، گزیده ای از هزاران کتابی است که برای بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب خالی از لطف نخواهد بود.

75399-224470-1399437186

 نمایشگاه کتاب، فضایی مناسب و دلنشین و البته فرصتی ناب است که می توان به سهولت کتاب هایی که سبک زندگی اسلامی را در ابعاد مختلف تربیتی و رفتاری  به انسان آموزش می دهد را  تهیه نمود و با مطالعه و مهمتر از آن عمل به آن، راه و روشی اسلامی را در زندگی فردی و اجتماعی خود پیاده نمود تا به سعادت و آرامش، این گمشده بشر  دست یافت.
شش عنوان کتابی که در ادامه معرفی می گردد، گزیده ای از هزاران کتابی است که برای بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب خالی از لطف نخواهد بود.
خانواده و تربیت مهدوی؛ راهکارهای تربیت نسلی مهدی یاور و منتظر
در این کتاب، چهار دوره بنیادین تربیتی در فرایند مهدی یاوری آمده است که ره آورد آن تربیت نسلی منتظر و مهدی یاور می باشد. خانواده ای که راهکارهای عملی در این چهار دوره ی تربیتی را به خوبی اجرا نماید و دستورهای تربیتی تأکید شده را فرو گذار ننماید، در فرآیند تربیت و هدایت فرزندان خویش کمتر با مشکلات و ناهنجاری های تربیتی مواجه می گردد. این کتاب با بررسی بنیان خانواده و بسط اهمیت خانواده در تربیت فرزندان به بیان راهکارهای تربیت نسلی مهدی یاور و منتظر می‏پردازد.
نویسنده : مرتضی آقاتهرانی / حیدری کاشانی
ناشر : کتابستان
تعداد صفحه : ۴۵۰
قیمت : ۱۳۵۰۰ تومان
در فروشگاه سبک زندگی طیبه – کودکانه دزفول می توانید این کتاب را تهیه نمایید.
نظم، آنچه همه دوست دارند؛ راهکارهای ایجاد نظم و برنامه ریزی در زندگی
در این کتاب به راهکارهای ایجاد نظم و برنامه ریزی در زندگی پرداخته و موانع برنامه ریزی و عوامل مؤثر در آن را مطرح می کند.
 در ضمن مباحث کتاب سعی شده است تا پاسخ این سوالات در ضمن پنج فصل بیان شود، که در فصل اول به نظم، اهمیت نظم، ضرورت نظم و برکات نظم پرداخته شده و در فصل دوم به برنامه ریزی و مباحثی چون اهمیت برنامه ریزی، کیفیت برنامه ریزی، برکات و در آخر اصول برنامه ریزی اشاره شده است که این فصل بسیار جامع، مفصل و مفید می باشد. در فصل سوم به عوامل مؤثر در برنامه ریزی اشاره شده و فصل چهارم حاوی مطالبی پیرامون موانع ایجاد نظم می باشد که مطالعه دقیق این دو فصل اخیر خواننده را در رسیدن به برنامه ریزی منظم یاری می کند. و در فصل آخر به آسیب شناسی بی نظمی پرداخته شده است که با مطالعه این فصل به ضرورت داشتن برنامه ای منظم در زندگی پی می بریم و تمام تلاش خود را مبنی بر نوشتن برنامه ای برای زندگی و عمر خود خواهیم کرد.
نویسنده : مرتضی آقاتهرانی
ناشر : عماد فردا
تعداد صفحه : ۱۷۸
قیمت : ۳۸۰۰ تومان
پا به پای آفتاب: گفته‌ها و ناگفته‌ها از زندگی امام خمینی (ره)؛ بررسی سیره نظری و علمی امام‌خمینی(ره)
مجموعه 6 جلدی “پا به پای آفتاب”، با محوریت بررسی سیره نظری و علمی امام‌خمینی(ره) از دیدگاه نزدیکان و یاران ایشان تدوین و منتشر شده است.
قسمتی از این مجموعه، شامل خاطرات خانواده امام‌خمینی(ره) از کودکی تا رحلت ایشان است. “خاطرات اعضای دفتر امام در قم، نجف، پاریس و جماران”، “خاطرات یاران،‌ دوستان و شاگردان امام” و “خاطرات تیم پزشکی امام از زمان ورود ایشان به تهران در سال 1357 تا رحلت” از موضوعات مهم مطرح شده در مجموعه 6 جلدی “پا به پای آفتاب” هستند.
اطلاعات و خاطرات مندرج در این مجموعه از آرشیو صداوسیما، روزنامه‌های کثیرالانتشار و مصاحبه‌های اختصاصی با نزدیکان و دوستان امام‌خمینی(ره) گردآوری شده‌اند.
نویسنده: امیررضا ستوده / شهرام رجب‌زاده
ناشر : پنجره
در کمین گل سرخ؛ راه و روش اخلاص داشتن در هر برهه ای از زندگی
كتاب حاضر سرگذشت نامه شهيد سپهبد علي صياد شيرازي فرمانده نيروي زميني ارتش مي باشد  كه در 5 بخش ارائه شده است، این کتاب به شکلی خاص راه و روش اخلاص داشتن در هر برهه ای از زندگی را به انسان می آموزد که شامل بخش اول: از دوران كودكي تا پيروزي انقلاب اسلامي ايران، بخش دوم: پس از پيروزي انقلاب تا انتصاب وي به فرماندهي نيروي زميني ارتش ، بخش سوم: دوران فرماندهي نيروي زميني تا عمليات مرصاد و پايان جنگ، بخش چهارم: دو سال پاياني جنگ. بخش پنجم: سرانجام
نویسنده: محسن مؤمنی شریف
ناشر :انتشارات سوره مهر
تعداد صفحه:375
قيمت: 2400 تومان
همسر دوست داشتنی؛راهکارهای عملی پیامبر و اهل بیت(ع)درباره زیبا کردن زندگی زناشویی
این کتاب زن و مرد را با زیبایی های زندگی زناشویی آشنا کرده و از این راه به تقویت بنیان خانواده کمک می کند. در این کتاب ضمن بهره گرفتن از مباحث روز روانشناسی روابط زناشویی، آموزه های زیبایی را برای شما روایت می کند که در سخنان پیامبر و اهل بیت(ع) به آن اشاره شده است.
نویسنده:مهدی خدّامیان آرانی
ناشر:انتشارات وثوق
قیمت:1800تومان
به دخترم؛ نامه هایی که میان یک دختر دانشجو و مادرش رد و بدل شده و پاسخ به مباحث روز جامعه در حوزه زنان
این کتاب در حقیقت شامل نامه هایی است که میان یک دختر دانشجو و مادرش رد و بدل می شود. این دختر دانشجو که در شهری غیر از محل زندگی اش تحصیل می کند در خصوص مسائل مختلفی پیرامون پوشش، حیا، روابط آزاد و نگاه های فمنیستی به مسائل زنان و بسیاری از مباحث روز جامعه سوالات و مشاهداتی را مطرح می کند. مادر او نیز سعی می کند با بهره گیری از عطوفت مادرانه و استفاده از رابطه ی پر احساس و انگیزه مادر و دختری، فرزندش را در مسیر جدید زندگی اش همراهی و هدایت نماید.
گفتگوهای ساده، شیرین و بدور از تکلّف این دو، فضای جالبی را برای مخاطب فراهم می کند. در نگاه اول می توان دریافت که این کتاب تا حد قابل قبولی توانسته است به مباحث حوزه زنان خصوصاً حجاب و عفاف بپردازد و به سوالات و برخی شبهات پاسخ دهد.
نويسندگان/مترجم:ابوالفضل اقبالی
ناشر: :تلاوت آرامش
قیمت: 2000تومان
ارسال نظر

     


-->