ملت ایران تا آخرین قطره خونش اجازه ذره ای نفوذ به آمریکا را نخواهد داد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
7th، نوامبر 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th نوامبر 2015 ساعت 11:16 ب.ظ | کد خبر: 36304  

حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه

 ملت ایران تا آخرین قطره خونش اجازه ذره ای نفوذ به آمریکا را نخواهد داد

به گزارش دزمهراب حجت الاسلام والمسلمین  دکتر ” عبدالحسین خسروپناه” امام جمعه موقت دزفول در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، شهادت “امیر علی هیودی” اولین شهید مدافع حرم دزفول و ارتحال پدر حاج صادق آهنگران را به خانواده و مردم ولایتمدار دزفول تسلیت گفت.

تبیین جریان شناسی  توطئه معرفتی

خطیب جمعه دزفول، با بیان اینکه برخی در کشور گرفتار توطئه معرفتی هستند، بخشی از خطبه های نماز  را به تبیین جریان شناسی این توطئه معرفتی اختصاص داد و گفت: عده ای با بیان اینکه ایران به اندازه ای قوی شده است که برقراری ارتباط با آمریکا نمی تواند موجب نفوذ آن در کشور شود،  بدنبال توجیه برقراری ارتباط با آمریکا هستند.

همین آمریکا کودتای ۲۸ مرداد را رقم زد

امام جمعه موقت دزفول تصریح کرد: مصدق، همه این حرف ها را می زد و به آمریکا اعتماد کرد ولی طولی نکشید که همین آمریکا کودتای ۲۸ مرداد را رقم زد و برای قلع و قمع مردم، ساواک آموزش دیده شده توسط رژیم صهیونیستی را تاسیس کرد.

حجت الاسلام  والمسلمین خسروپناه، افزود: کار به جایی رسید که کارمندی در سفارت آمریکا به شاه دستور می داد و او بدون اختیار از آنها پیروی می کرد.

گرفتاران توطئه معرفتی  کسانی هستند که اصول انقلابی و روحیه استکبارستیزی را از دست داده اند

امام جمعه موقت دزفول، دسته دیگر گرفتاران توطئه معرفتی را کسانی دانست که اصول انقلابی و روحیه استکبارستیزی را از دست داده اند و گفت: این دسته افراد تلاش می کنند تا شعار های “مرگ برآمریکا” و شعارهای ضد استکباری و انقلابی ملت ایران را شعارهای اول انقلاب بنامند و به دنبال تغییر آن شعارها باشند.

اگر زمان آن فرا به رسد این افراد را با نام افشا خواهیم کرد

خطیب جمعه دزفول  وجود برخی افراد با سابقه انقلابی را در این گروه مورد اشاره قرار داد و با اعلام این که اگر زمان آن فرا برسد این افراد را با نام افشا خواهیم کرد، افزود: این افراد کسانی هستند که فرزندانشان در آمریکا، کانادا و اروپا با عناصر و رسانه های استکبار ارتباط داشته و اطلاعات ایران را به خارج منتقل کرده اند.

تغییر روحیه استکبارستیزی برخی افراد با سابقه انقلابی  ناشی از ارتباط با خارج و لقمه حرام است

حجت الاسلام  والمسلمین خسروپناه، تغییر روحیه استکبارستیزی برخی افراد با سابقه انقلابی را ناشی از ارتباط با خارج و لقمه حرام برشمرد و ابراز کرد: برخی از این افراد از طریق فرزندانشان با نهادهای خارجی قرارداد بسته و در شکم هایشان لقمه حرام رفته است، همان عاملی که موجب شد تا یزیدیان در مقابل امام حسین(ع) بایستند.

برشمردن جنایات امریکا علیه ملت ایران

خطیب جمعه دزفول، با تاکید بر اینکه آمریکا برای ضربه زدن به نظام اسلامی ایران از هر کاری که در توان داشته است، کوتاهی نکرده است، کمک به صدام در طول هشت سال جنگ تحمیلی، حمایت از منافقیان، حمایت از جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین و کمک به وهابی های جانی صهیونیستی را از جمله اقدامات آمریکا خواند و ابراز کرد: آمریکا در تاریخ معاصر ۲۰ سال گذشته جنایات بسیاری مرتکب شده است و باید از حامیان ارتباط با آمریکا پرسید، آمریکا برای ضربه زدن به ملت ایران چه کار می بایست می کرد که در طول این سال ها انجام نداده است.

امام جمعه موقت دزفول، گفت: آمریکا دشمن خونین جمهوری اسلامی ایران و دشمن جامعه ایران اسلامی است و دشمنی آمریکا با ملت ایران چنان ریشه ای است که حتی با تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران نیز به پایان نخواهد رسید.

خطیب جمعه دزفول  افزود: استکبار جهانی از ایران ضربات سختی خورده است، به همین دلیل با کنار زدن نظام به تنهایی راضی نخواهد شد.

برشمردن اهداف امریکا در منطقه

حجت الاسلام  والمسلمین خسروپناه، هدف آمریکا در منطقه را ترسیم خاورمیانه جدید اعلام و با تاکید بر اینکه آمریکا تنها مانع برای رسیدن به اهدافش را در منطقه ایران می داند، اظهار کرد: امریکا در عراق و سوریه بدنبال تجزیه این کشورها بود ولی بخاطر نفوذ اندیشه و گفتمان ایران نتوانسته است به اهداف خود برسد.

نرمش نشان دادن در مقابل آمریکا یعنی از دست دادن عزت، شرافت و هویت ایرانی اسلامی

امام جمعه موقت دزفول، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در مقابل آمریکا نرمش نشان نخواهد داد چرا که نرمش نشان دادن در مقابل آمریکا یعنی از دست دادن عزت، شرافت و هویت ایرانی اسلامی و اگر آمریکایی نماهای داخلی نخواهند بفهمند، ما آنها را خواهیم فهماند.

ملت ایران تا آخرین قطره خونش اجازه ذره ای نفوذ به آمریکا را نخواهد داد

خطیب جمعه دزفول، ادامه داد: ملت ایران تا آخرین قطره خونش اجازه ذره ای نفوذ به آمریکا را نخواهد داد و کسانی که حافظه تاریخی شان دچار مشکل شده است می گوییم که ملاک ما سخنان امام است نه خاطرات آنها.

حجت الاسلام  والمسلمین خسروپناه، ملت ایران را ملتی آگاه، بیدار و بصیر توصیف کرد و خاطر نشان کرد: ذره ای چراغ سبز نشان دادن به آمریکا به ذلت ملت ایران منتهی خواهد شد.

 گرامیداشت روز جهانی” علم در خدمت صلح و توسعه”

خطیب جمعه دزفول  با اشاره به نامگذاری ۱۹ آبان به نام روز جهانی” علم در خدمت صلح و توسعه”، علم و علم آموزی را از مهمترین مؤلفه های تمدن ساز جوامع بشری خواند و افزود: همه دانشگاه های کشور به ویژه دزفول باید با تلاش مضاعف در جهت کسب جایگاه علمی برتر در منطقه حرکت کنند.

رئیس مرکز ملی فلسفه و حکمت نوین اسلامی، نقشه جامع علمی کشور، سند دانشگاه اسلامی و سند تحول علوم انسانی را سه سند مهم علمی کشور اعلام و ادامه داد: دانشگاه ها با برنامه های نظام مند جایگاه خود را نسبت به این سه سند مشخص کنند تا با اجرایی کردن آن، به جایگاه برتر علمی برسند.

حجت الاسلام والمسلمین  خسروپناه، با بیان اینکه متاسفانه علم مدرن در خدمت بشریت نیست و با وجود خدماتی که انجام داده است، موجب جنایت های بسیاری نیز شده است، اظهار کرد: بزرگترین جنگ ها و جنایت ها بعد از انقلاب صنعتی روی داده از این رو باید تلاش کرد تا مدل جدیدی از علم را به دنیا  معرفی کرد.

حادثه منا نباید هرگز به فراموشی سپرده شود

 امام جمعه موقت دزفول، با اشاره به  فاجعه منا گفت: این حادثه نباید هرگز به فراموشی سپرده شود وشواهد متعددی بر تعمدی بودن حادثه موجود است و اگر بگوییم علت آن حادثه عمدی نبوده ولی استمرار آن قطعا عمدی بوده است چرا که تا ساعت ها سعودی ها نه تنها خود به حادثه دیدگان کمک رسانی نکردند بلکه اجازه امداد رسانی به دیگران را نیز ندادند.

برگزاری همایش”الف دزفول” به خاطر تجلیل از مقاومت و شهدای دزفول توسط دانشگاه تهران

خطیب جمعه دزفول  از فراهم کردن مقدماتی برای برگزاری همایش”الف دزفول” به خاطر تجلیل از مقاومت و شهدای دزفول توسط دانشگاه تهران با همکاری نهاد رهبری در دانشگاه ها خبر داد و گفت: حاج سعید حدادیان که مسوول برگزاری این همایش است، پس از مراسم روضه ای در محضر رهبر انقلاب، موضوع این همایش را به اطلاع رهبر انقلاب می رسانند.

«هر اقدامی برای معرفی مقاومت دزفول باید با محوریت مرحوم آیت الله قاضی، امام جمعه فقید دزفول باشد»

دکتر خسروپناه، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب، ضمن تشکر و قدردانی از این اقدام برای معرفی مقاومت دزفول، فرمودند«هر اقدامی برای معرفی مقاومت دزفول باید با محوریت مرحوم آیت الله قاضی، امام جمعه فقید دزفول باشد».

امام جمعه موقت دزفول همچنین حضور پر شور دانشجویان، دانش آموزان و اقشار مختلف دزفول در راهپیمایی ۱۳ آبان را مورد تقدیر قرار داد.

* مجد دز

namaz94.8.1500006namaz94.8.1500007namaz94.8.1500001

ارسال نظر

     


-->